Lignocainum żel znieczulający błony śluzowe i na skórę

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Lignocainum żel znieczulający błony śluzowe i na skórę

Post autor: admin. med. »

Wskazania:
Miejscowo do znieczulenia błon śluzowych. Anestezjologia: do smarowania bezpośrednio przed użyciem rurek intubacyjnych, masek krtaniowych, sond żołądkowych, zgłębników itp. Laryngologia: do pokrywania rurek tracheotomijnych, do powierzchniowego znieczulania błony śluzowej nosa, nosogardzieli i gardła przed wziernikowaniem krtani, operacją polipów przewodów nosowych, usunięciem przerosłego migdałka gardłowego itp. Urologia: do znieczulania cewki moczowej przed zabiegiem (cewnikowanie pęcherza moczowego, cystoskopia, kruszenie kamieni w pęcherzu moczowym, elektrokoagulacja brodawczaka pęcherza moczowego, rozszerzenie zwężenia cewki moczowej) oraz do pokrywania bezpośrednio przed użyciem np. cewników, zgłębników, wzierników wprowadzanych do cewki moczowej.

Dawkowanie:
Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Ostrożnie stosować u dzieci. Lidokaina łatwo i szybko wchłania się z błon śluzowych. W przypadku stosowania u dzieci, u chorych z niską masą ciała lub w znacznych ilościach wskazane jest przeliczenie dawki na masę ciała pacjenta. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:
Miejscowo: sporadycznie może powodować reakcje uczuleniowe. W przypadku przedawkowania występują: zaburzenia smaku, drętwienie języka, ból i zawroty głowy, dzwonienie w uszach, uczucie niepokoju, sensacje wzrokowe, pobudzenie, wzmożenie napięcia mięśniowego, drżenia mięśniowe, utrata przytomności i drgawki uogólnione, zatrzymanie oddechu, ciężka depresja ośrodkowego układu nerwowego. Może wystąpić znaczny spadek ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia akcji serca.

Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadrważliwość na chlorowodorek lidokainy, inne środki do znieczulenia miejcowego lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, miastenię (nużliwość, osłabienie mięśni), zaburzenia funkcji wątroby. Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, sulfonamidy, środki zwiotczające mięśnie poprzecznie prążkowane. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post