ProMyalgan na ośrodkowy układ nerwowy, na fibromialgię

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

ProMyalgan na ośrodkowy układ nerwowy, na fibromialgię

Post autor: admin. med. »

proMyalgan to nowa nazwa preparatu Myalgan w nowej udoskonalonej formule. Dotychczasowy skład został uzupełniony o dodatek tauryny. Inne składniki preparatu pozostały bez zmian.
Spożycie tauryny wpływa korzystnie na ośrodkowy układ nerwowy. Przypisuje się jej funkcje neuroprzekaźnika. Jest m.in. agonistą receptorów GABA typu A. Tauryna poprawia funkcje poznawcze i pomaga w nauce poprzez poprawę metabolizmu komórek glejowych, a pośrednio, wszystkich neuronów. Wysokie stężenie tauryny występuje w rozwijającym się mózgu i spada zaraz po zakończeniu procesu rozwoju.
Organizm ludzki wytwarza jedynie niewielkie ilości tauryny w wątrobie, mózgu, jelitach i mięśniach szkieletowych. Jej naturalnym źródłem są szczególnie ostrygi, mięso, ryby, serwatka, soczewica, groch.
Poza działaniem jak neuroprzekaźnik tauryna ma dodatkowo efekt detoksykujący, sprzęga kwasy żółciowe, poprawia trawienie tłuszczu, poprawia transport kreatyny do mięśni i wzmacnia siłę skurczu serca.
W związku z licznymi doniesieniami o łamliwości tabletek w obu preparatach (Myalgan i proMyalgan) zwiększono ilość składników nieaktywnych w tabletce takich, jak skrobia i celuloza mikrokrystaliczna. Nie wpływa to na wartość preparatu, ale podczas ssania tabletki może dać nieprzyjemne doznanie.

Skład:
Jedna tabletka zawiera:
- ekstrakt liści stokrotki 70 mg
- ekstrakt liści winogron 70 mg
- ekstrakt pestek oliwk 65 mg
- ekstrakt owocu ananasa 40 mg
- ekstrakt słodkich migdałow 10 mg
- tauryna 30 mg
- sok pomarańczowy w proszku 10 mg

Wskazania do stosowania:
Preparat może być przyjmowany przez każdego, ale najbardziej wskazany jest dla osób cierpiących na fibromialgię.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie:
Przyjmować od 1 do 2 tabletek dwa razy dziennie w czasie lub po posiłku.
Przerwa między kolejnymi dawkami nie powinna być krótsza niż 4 godziny. Preparat można ssać celem uzyskania szybszego wchłaniania, jednak smak nie jest przyjemny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post