Czy świecowanie uszu bezpieczne?

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
schuler
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 09:36

Czy świecowanie uszu bezpieczne?

Post autor: schuler »

Tak jak w temacie , chciałbym się dowiedzieć czy świecowanie jest bezpieczne, czytałem o tym i znalazłem tylko materiały polecające tą metodę ale negatywów żadnych nie znalazłem. Jedyne co wiem to ze po użyciu tych świec nie należy przez dzień wychodzić z domu bo można łatwo zachorować. Używał może ktoś tej metody i podzieli się doświadczeniem.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz
carboczar

Re: Czy świecowanie uszu bezpieczne?

Post autor: carboczar »

Konchowanie,tym bardziej zajmuje się medycyna naturalna,nie mam doświadczenia w tych sprawach a ze słyszenia się nie wypowiadam,może ktoś z forowiczów wykonywał i się odezwie.Jest bardziej metodą relaksującą i pomagającą nie tylko w oczyszczaniu ucha. Jednak musi być przeprowadzona przez osobę znającą się na tych sprawach.Spotkałem się już z przypadkami nieprawidłowego przeprowadzonego konchowania,gdzie powstawały uczulenia i odwrotnego skutku od zamierzonego,wymagającego interwencji laryngologa
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Czy świecowanie uszu bezpieczne?

Post autor: Psycholina »

Szczerze powiedziawszy to coś kiedyś czytałam o tej metodzie,ale nie wiele wiem.Ja bym się na cos takiego chyba,a raczej nigdy nie zdecydowała,bo nie jestem przekonana co do tej metody(oczywiście to tylko moje zdanie). Może poszperaj w necie może znajdziesz opinie na ten temat.
Jednak gdy podejmiesz decyzję i zdecydujesz się iść na świecowanie uszu,a decyzja należy wyłącznie do Ciebie to poszukaj dobrego Gabinetu Terapii Naturalnej,który tym się specjalizuje i specjalista(bioenergoterapeuta,masażysta refleksolog),który przeprowadza tę metodę upewni się,czy nie występuje u Ciebie reakcja alergiczna na któryś ze składników bądź olejków eterycznych oraz czy nie występuje w uchu stan zapalny.
schuler
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 09:36

Re: Czy świecowanie uszu bezpieczne?

Post autor: schuler »

dziękuje za odpowiedz:) właściwie to myślałem o tym żeby wykonać taki zabieg samodzielnie razem z osobą która będzie pilnować żeby w odpowiednim momencie przerwać zabieg. Ciągle się zastanawiam nad tym.
irenist
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 67
Rejestracja: 5 mar 2016, o 20:10

Re: Czy świecowanie uszu bezpieczne?

Post autor: irenist »

Sama przeprowadzam systematycznie zabiegi świecowania uszu zarówno świecami jak i konchami, Nigdy nie spotkałam się ze skargami pacjentów na złe samopoczucie po zabiegach. Oczywiście należy przestrzegać pewnych zasad, typu: przed zabiegiem należy ucho odpowiednio przygotować poprzez masaż i naoliwienie, zabieg należy przerwać gdy płomień przekroczy kreskę graniczną na świecy nigdy nie należy dopuścić aż płomień dojdzie do blaszki metalowej która znajduje się końcu gdyż może dojść do poparzenia, zaraz po zabiegu należy ucho dokładnie wyczyścić i najlepiej zatkać kawałkiem waty w przypadku gdy wychodzi się na zewnątrz, tego samego dnia nie należy również myć głowy. Przeciwwskazań do stosowania zabiegu nie ma za wiele, głównymi są uczulenie na wosk pszczeli, stany zapalne ucha i ropne stany zapalne ucha. Samemu nie polecam wykonywania zabiegu, ale jeżeli już się uprzesz to nie wybieraj najtańszych świec lub konch, wyszukaj renomowanych producentów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post