PÓŁPASIEC- brak przeciwciał, dziwne objawy, proszę o pomoc!

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
kasiakkm
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 18:33

PÓŁPASIEC- brak przeciwciał, dziwne objawy, proszę o pomoc!

Post autor: kasiakkm »

Witam!

Mam 28 lat, jestem kobietą,mój problem zaczął się ok. 10 lutego- nagle zaczęły boleć mnie plecy, ból wyraźnie zlokalizowany w lewej łopatce, następnego dnia zaczął promieniować pod lewy łuk żebrowy. Ból nasilał się w nocy, potrafił mnie obudzić. Po kilku dniach pojawiła się swędząca wysypka na brzuchu, kilka krostek i przeczulica skóry w tym miejscu.
Lekarz rodzinny stwierdził półpaśca- ponieważ wiedziałam że nie chorowałam na ospę, wykonał p/ciała VZV- zarówno IgGi IgM ujemne.Po tygodniu wysypka zniknęła, ale bóle utrzymywały się, raz bolało mnie pod żebrem jakby kolka wyraźnie jedno miejsce, raz lewa łopatka i uczucie sztywności w kregosłupie piersiowym.Podczas zażywania HEVIRANU przepisanego przez lekarza POZ pojawiły się bóle brzucha i jasnożółty stolec ze śluzem/niestrawionym pokarmem.

Wykonałam badania:

- Morfologia z rozmazem kilka razy
- OB i CRP j.w
- Próby Watrobowe
- amylaza, lipaza
-amylaza w moczu
-badania moczu
-Helicobacter z krwi
-Helicobacter z kału
-Krew utajona w Kale
-lamblie z krwi i z kału
-kalprolektyna

Wszystkie badania po kilka razy, zawsze wszystko w normie.

USG jamy brzusznej(czterech lekarzy- wszytsko ok.)
MRI odcinka piersiowego kregoslupa- okaz zdrowia.

Neurolog zlecił mi 10 zastrzyków Nivalin 2,5 mg-skończyłam w tamtym tygodniu.
Najbardziej dokucza mi uczucie sztywanosci i ucisku w okolicach kregoslupa piersiowego.

Bardzo proszę o pomoc- czy to mimo ujemnych p/ciał był półpasiec?
Jestem dziwnym przypadkiem bo nie przeszłam zadnej choroby zakaznej w dziecinstwie.


W ostatnim czasie mialam duzo stresow czy to moglo wywolac polpasca?

Choruje na HASHIMOTO, ale hormony mam wyrownane.
dimedicus

Re: PÓŁPASIEC- brak przeciwciał, dziwne objawy, proszę o pom

Post autor: dimedicus »

kasiakkm pisze: pojawiły się bóle brzucha i jasnożółty stolec ze śluzem/niestrawionym pokarmem
to skutki uboczne leku.
Jeśli nie chorowała pani na ospę(tylko czy i na ile, to jest pewne?) to nie może Pani chorować na półpasiec,tym bardziej,że badanie jest ujemne.(czasem bywają fałszywie ujemne i to się zdarza sporadycznie)
Może to być łagodna postać ospy, czy badania przeprowadzono prawidłowo i czy czasem nie pomylono wyników
Nie jestem tu w stanie ocenić a wszystko wskazuje że jednak Pani miała półpasiec,sądząc z objawów.Takie objawy bólowe niestety mogą się utrzymywać,kilka miesięcy a nawet lat
kasiakkm
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 18:33

Re: PÓŁPASIEC- brak przeciwciał, dziwne objawy, proszę o pom

Post autor: kasiakkm »

Może powinnam powtórzyć badanie na p/ciała?
Po kuracji Nivalinem objawy bólowe się zmniejszyły, ból nie budzi mnie już w nocy, raczej nasila się w ciągu dnia, zwłaszcza wieczorem..

Lekarz rodzinny zapisał mi też Olfen 100 SR, niestety po tym leku pojawiły się bóle i pieczenie żołądka i zgaga oraz przelewanie i burczenie w brzuchu zwłaszcza podczas lezenia na plecach-teraz też od czasu do czasu zdarza mi się palenie w żołądku i refluks..czy mogły mi się zrobić jakieś nadżerki w żołądku po tym leku?

Oprócz tego podczas badań USG jeden z lekarzy zwrócił mi uwagę na ,,rozdęte ,, jelita i zalecił zażywanie leku debridat.
Czy na podstawie badań jakie wykonałam można wykluczyć problemy z układem pokarmowym?
dimedicus

Re: PÓŁPASIEC- brak przeciwciał, dziwne objawy, proszę o pom

Post autor: dimedicus »

kasiakkm pisze:ból nie budzi mnie już w nocy, raczej nasila się w ciągu dnia, zwłaszcza wieczorem..
takie objawy mogą wystąpić po półpaścu i one jak zaznaczyłem mogą się utrzymywać i niestety nie wiadomo jak długo. z tym jest różnie ale z czasem łagodnieją.
kasiakkm pisze:Olfen 100 SR
tu wskazane się zastanowić czy jest konieczne,są inne dużo łagodniejsze a mniej szkodliwe dla śluzówki.
kasiakkm pisze:podczas badań USG jeden z lekarzy zwrócił mi uwagę na ,,rozdęte ,, jelita
kasiakkm pisze:można wykluczyć problemy z układem pokarmowym?
nie
Jest problem natury gastrycznej,są zaburzenia pracy w układzie i można tu wdrożyć leki poprawiające perystaltykę jelit,probiotyki,leki z gr.IPP(przynajmniej doraźnie) oraz dieta lekkostrawna(też przejściowo)
kasiakkm
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 18:33

Re: PÓŁPASIEC- brak przeciwciał, dziwne objawy, proszę o pom

Post autor: kasiakkm »

Dziękuję za odpowiedź- brałam leki z grupy IPP, pomogły mi na zgagę, probiotyki też zażywam.

Tylko głównie trapi mnie brak p/ciał VZV-czyli teoretycznie nie miałam ospy więc i nie mogłam mieć półpaśca- tylko w takim razie co mi jest?

Może powinnam skonsultować się z lekarzem od chorób zakaźnych?Immunologiem?
Jakie badania jeszcze wykonać?
dimedicus

Re: PÓŁPASIEC- brak przeciwciał, dziwne objawy, proszę o pom

Post autor: dimedicus »

Ja bym zlecił powtórzenie badań.Objawów nie widziałem ale z opisu wynika że to mógł być półpasiec.
trzeba podejść do innego lekarza dla oceny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post