Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Re: Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Post autor: monika12xdd »

dziękuję,a widać na tym zdjęciu które umieściłam wyrzynającą się ósemkę górna lewa strona
Dorota.Pom.

Re: Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Post autor: Dorota.Pom. »

Na podstawie tego zdjęcia,nie można jednoznacznie ocenić,może, ale też może to być torbiel ropna.
Ocena tylko na wizycie.
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Re: Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Post autor: monika12xdd »

wiem że coś jest ze siódemką,bo coś stomatolog mówił że trzeba było by wypłukać coś tam zrobić laserem i założyć opatrunek,coś słyszałam że można zrobić bardziej dokładniejsze prześwietlenie szczeki ale nie jestem pewna czy to tomograf czy monograf czy coś takiego
koronka

Re: Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Post autor: koronka »

Trzeba wykonać TK,jest to badanie dokładniejsze obrazujące.Pozwoli na dokładną ocenę co się tam faktycznie dzieje.Pozdrawiam
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Re: Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Post autor: monika12xdd »

a gdzie można wykonać TK,czy na kasę chorych jest możliwe czy prywatnie,trzeba mieć skierowanie od stomatologa jeśli wykonują TK na kasę chorych i ile się czeka na badanie,jeśli prywatnie to ile może kosztować(jeśli mogę wiedzieć w którym miejscu jest ta torbiel u góry na dole z prawej czy z lewej strony
Dorota.Pom.

Re: Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Post autor: Dorota.Pom. »

Jest potrzebne skierowanie od stomatologa,można wykonać na NFZ ale możną też prywatnie ze skierowaniem(cena ok 300-350 zł) prywatnie jest szybciej a na NFZ wg kolejki.Trudno jest ocenić czas oczekiwania,gdyż w każdym miejscu jest inaczej.
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Re: Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Post autor: monika12xdd »

dziękuję,ale to coś jest u góry z lewej strony?
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Re: Proszę opomoc,wyrzynające się dwie ósemki

Post autor: monika12xdd »

mój stomatolog odmówił wypisania skierowania na TK bo uważa że nie ma takiej potrzeby,dziwne miała zachowanie najpierw stwierdziła że mam zatrzymaną ósemkę ale nic z tym nie zrobiła nie dała skierowania aby usunąć zatrzymaną ósemkę,musiałam iść do innego stomatologa po skierowanie i bez problemu dała twierdząc że mam zatrzymaną ósemkę,wykonałam kilka telefonów i udało mi się umówić bez skierowania na konsultacje z chirurgiem szczękowym,oglądał zdjęcie i stwierdził że nie ma ósemki ani torbieli jest wszystko ok,zbladłam i zgupiałam totalnie,nawet zaproponował że mogą mi zrobić TK za 250 zł,chociaż chirurg uważa że to strata pieniędzy bo nic tam nie mam,skoro nie ma to nie zrobiłam ale mam małe wątpliwości co mam zrobić i komu wierzyć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post