Bardzo podwyższone eozynofilie

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
anetakilarska
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 13:48

Bardzo podwyższone eozynofilie

Post autor: anetakilarska »

Witam wszystkich i Proszę o jakąkolwiek odpowiedz bo ZWARIUJĘ !!!!!!
Wyniki krwi mojej 8-letniej córki ;
krwinki białe WBC -9,3
Krwini czerw RBC 4,19
hemoglobina -12,4
hematokryt
39,3
WSKAŻNIKI CZERWONOKRWINKOWE
MCV-94
MCHC-31,6
MCH-29,6
RDW-12,9
płytki krwi PLT -316
MPV-9,9
ROZMAZ(POMIAR AUTOMATYCZNY)
wart.b NEUT -2,17
% NEUT -23,30
wart.b LYMPH -2,75
% LYMPH -29,50
watr.b MONO -0,40
% MONO -4,30

wart b. EO ----3,92
% EO --- 42,1

wart.b BASO -0,07
% BASO -0,8
wart.b LIC -0,13
% LIC -1,4
ROZMAZ WYKONANY MANUALNIE
SEGMENTY -18
EOZYNOFILE-46
LIMFOCYTY-35
MONOCYTY-1

LAMBIE W KALE----WYNIK UJEMNY
KAŁ NA PASOŻYTY (1OZN)
torb.pierwotniaków NIEOBECNE
jaja pasożytów NIEOBECNE

Od lekarza dostałam kolejne skierowania na badania kału i krwi na POZIOM P/CIAŁ NA GLISTĘ LUDZKĄ.ale i skierowanie do poradni hematologicznej....Moja córka nie ma żadnych obiawów na pasożyty....żadne bóle brzucha ,biegunki czy wymioty....nic co mogło by wskazywać na chorobę....dodam jeszcze że poszłam do lekarza czysto prolfilaktycznie z inną sprawą a wyszło takie COŚ....Powiem szczerze że bardziej boję się hematologa bo oczywiście zakładam najgorsze...błagam powiedzcie mi coś cokolwiek ,nawet nie wiem o co spytać....dopiero w poniedziałek jedziemy do hematologa by ustalić termin wizyty,...czy moja Córka może w/g czekać na badania z takimi wynikami?
dimedicus

Re: Bardzo podwyższone eozynofilie

Post autor: dimedicus »

1.Badanie kału wykonuje się w 3 próbkach,więc badanie nie jest jeszcze pełne
2.Proszę wykonać ponowne badanie krwi.
Uważam,że przedwcześnie się Pani stresuje.Ważny jest pomiar bezwzględny układu białokrwinkowego(WBC)wartości odsetkowe mogą odbiegać od normy ale nie oznaczają zaraz patologii(mimo ich wysokich mian)
Być może dziecko przechodziło jakieś zakażenie(nie koniecznie objawowe)i tu też może wyjść taka podwyższona wartość jako oznaka powrotu do zdrowia.Alergie czy pasożyty,też skutkują podwyższonym wynikiem,również np choroby skóry.
Na dziś,aż tak bardzo bym się nie przejmował a powtórzył badania.Proszę zrobić w poniedziałek badanie i zobaczymy(Już w życiu widziałem,różne wyniki,pomyłkowe)aparatura nie zawsze jest doskonała i też popełnia błędy.
anetakilarska
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 13:48

Re: Bardzo podwyższone eozynofilie

Post autor: anetakilarska »

Wynki które przedstawiłam są już powtóne..i są takie same jak pierwsze...Dzis byłam u Pani Ordynator hematologii i powiedziała że jeśli chcę więcej wyników to mam położyć córkę na oddział...bo termin do poradni mamy na 20 październik....pytała ile badań kału zrobiliśmy i czy są w domu zwierzęta....wynik z kału mamy jeden ale jutro zamierzam zrobić badanie krwi na poziom p/ciał na glistę ludzką.To zaproponowała mi nasza lekarz rodzinna i dodatkowo zrobię znowu kał...co o tym sądzicie?...niechcę córki jak narazie kłaśc na oddział bo już po dzisiejszym dniu w rejestracji miałam serce na dłoni gdy patrzyłam na te wszystkie maluszi :(.co do zwierząt ,mamy kota ---Fakt dawno niebyła odrobaczana ale kotka wogóle nie wychodzi z domu bo mieszkamy w bloku w centum miasta i chomika a on tym bardziej z domu nie wychodzi.Troche się uspokoiłam bo Pani Ordynator też mówiła o pasożytach a nie o jakiś Strasznych chorobach krwi...mam nadzieję że nasz krewka jest dobra...Jeszcze jedno...szukam od rana PRYWATNYCH Hematologów w woj.Śląskim i jeśli się gdziekolwiek dodzwonię (a graniczy to z cudem) to nie przyjmują Prywatnie.....może macie jakieś namiary na prywatną praktykę w tej specjalizacji??????Byłabym wdzięczna za namiary...... Ostatecznością jest położenie córki na oddziale ale jeśli trzeba będzie to oczywiście to zrobie....
dimedicus

Re: Bardzo podwyższone eozynofilie

Post autor: dimedicus »

W Katowicach Dr.Grosicki Sebastian nr telef.600 388 282
Badania należy przeprowadzić,a ze zwierzętami to jest różnie,mimo,że są chowane w domu.Mogły już mieć chorobę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post