Czy to niedoczynność tarczycy?

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
izuchha5
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:38

Czy to niedoczynność tarczycy?

Post autor: izuchha5 »

Dzień dobry.
2 lata temu robiłam profilaktyczne badania i miałam 1,489 TSH uIU/ml (maks.4,78)
Wczoraj postanowiłam zrobić znowu badania , bo czuję się od jakiegoś czasu "przybita", senna, wiecznie zmęczona. Nie moge się na niczym skoncentrować, duszności ,kołatania serca,a przecież mam dopiero 27 lat. Wynik TSH zmieścił się w normie ale poziom TSH sprzed 2 lat jest dwukrotnie niższy niż teraz. Teraz TSH 3,041 uIU/ml(maks.4,78) , FT3-5,28(maks.6), FT4-11,86(maks.14,41)
Byłabym bardzo wdzięczna za choć krótką interpretację.

Pozdrawiam
Iza
dimedicus

Re: Czy to niedoczynność tarczycy?

Post autor: dimedicus »

Wyniki nie wskazują na jakieś podejrzenie problemów z tarczycą.Czy wykonano inne badania krwi(jeśli tak proszę podać) badanie stolca?Jak u pani ze stresem,nerwica?
izuchha5
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:38

Re: Czy to niedoczynność tarczycy?

Post autor: izuchha5 »

Wykonałam podsTawową morfologię plus cukier,cholesterol i tarczyca. Cukier w górnej granicy, cholesterol lekko ponad normę. Jestem osobą dość szczupłą (waga 67 kg przy wzroście 170 cm), staram się zdrowo odżywiać. Niestety od jakiegoś czasu źle się czuję. Szybko się męczę, nawet wejście po schodach sprawia mi trudność, senność, kołatania serca. Od niedawna tez mam czasami problemy z połykaniem pokarmów, zdarza się, że mam uczucie , że się dławię.. Jeśli chodzi o nerwicę to nie mam jej stwierdzonej, ponieważ nigdy nie byłam u specjalisty - psychologa. Co prawda jestem osobą wrażliwą i nerwową, ale czy to możliwe abym miała takie objawy?Nie mam pomysłu co dalej robić, chciałabym w końcu móc normalnie funkcjonować..
dimedicus

Re: Czy to niedoczynność tarczycy?

Post autor: dimedicus »

izuchha5 pisze: Co prawda jestem osobą wrażliwą i nerwową, ale czy to możliwe abym miała takie objawy?
bardzo możliwe,że tak.
izuchha5 pisze: nigdy nie byłam u specjalisty - psychologa.
nie ma takiej potrzeby aby zasięgać w tym kierunku porady,sama pani przyznaje,że jest
izuchha5 pisze:jestem osobą wrażliwą i nerwową
często sobie nie zdajemy sprawy z się stresujemy ale w organizm i w organizmie się to zbiera w podświadomości i przychodzi czas,że się odzywa i ma wpływ na takie objawy
Proszę zrobić to badanie na pasożyty 3x w odstępach 1-3 dni(chyba że któreś badanie już wykaże)
Proszę też mierzyć 2 x dn ciśnienie(o jednakowej porze dnia) a jeśli wystąpią podane objawy,również zmierzyć ciśnienie i puls(proszę zapisać,wszystkie wyniki) również badanie na elektrolity(magnez,potas,sód oraz wapń)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post