dziwne wyniki z krwi, wątroby i MR kręgosłupa :)

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
danzel
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 18:49

dziwne wyniki z krwi, wątroby i MR kręgosłupa :)

Post autor: danzel »

cześć wszystkim ! :)

mam 28 lat i robiłem ostatnio badania, wyszło że mam:
- od kilku miesięcy obniżone neutrofile (02.04.2016: 36,2%, gdzie dolna granica to 45%) i podwyższone limfocyty (02.04.2016: 55,2%, gdzie górna granica to 45%)
- podwyższony (od ponad roku) poziom bilirubiny bezpośredniej (19.02.2015: 6,6 umol/l, 02.04.2016 jest 6,4 umol/l), gdzie górna granica to 5,1umol/l, z tego co czytałem nie jest to zespół Gilberta ponieważ w tym zespole jest podwyższona bilirubina pośrednia a nie bezpośrednia tak jak u mnie ma to miejsce
- podwyższony poziom fosfatazy zasadowej (05.01.2015: 121 U/I, 02.04.2016: 147 U/I), gdzie górna granica to 129U/I
- przeciwciała anty EBV IgG podwyższone: 53,06 S/CO, gdzie górna granica to 1 S/CO
- przeciwciała anty HBs podwyższone: 735,8 U/I, antygen HBs niereaktywny
- badanie moczu: pasma śluzu dość liczne (infekcja nerek?), bakterie dość liczne, liczne drobne szczawiany Ca
- USG wątroby: zwłóknienia w przestrzeniach wrotnych (nie jest to martwica), hepatolog mówi, że to niegroźne
- cholesterol całkowity podwyższony, LDL 104,4 mg/dl (2,7 mmol/l), HDL 88,53 mg/dl (2,29 mmol/l), trójglicerydy 38mg/dl (0,4 mmol/l)

w normie:
- OB
- sód, potas, wapń, magnez
- ALT (ALAT), AST (ASPAT), GGTP, LDH, ChE cholinoestraza
- mocznik, kwas moczowy, kreatynina
- lipaza, amylaza całkowita
- albumina, Hb A1c, glukoza
- LDH dehydrogenaza mleczanowa

infekcje:
- p-ciała p/EBV IgG dodatni, jak pisałem wcześniej, mogę zrobić antygen? jest takie badanie? czy warto?
- anty HBS dodatni, ale antygen HBs niereaktywny, jak pisałem wcześniej
- p-ciała p/EBv IgM ujemny
- p-ciała p/HCV niereaktywny
- p-ciała p/HBc ujemny
- p-ciała p/CMV IgM oraz IgG ujemny
- kiła, anty HBe, anty HIV ujemny

od Hepatologa dostałem essential forte i ursofalk (tego nie kupiłem na razie bo jest drogie, warto brać?)

Rezonans kręgosłupa wykrył sygnał wskazujący na obecność naczyniaka w jednym kręgu, oraz ognisko przebudowy tłuszczowej w innym. Nie wiem czy ta informacja coś pomoże :)

Moja dieta: dużo białka, dużo zdrowych tłuszczy, mniej węglowodanów, zero alkoholu, papierosów, żadnych używek, jedynie suplementy na siłownię przez ostatnie pół roku (czy mogą podnieść fosfatazę? czy mogą niszczyć wątrobę?)

moje pytania:
1) czy jest coś czym się powinienem martwić? tzn. obniżone: neutrofile, a podwyższone: limfocyty, bilirubina bezpośrednia, fosfataza zasadowa?
2) czy dodatni anty EBV IgG to coś poważnego? czy powinienem zrobić antygen EBV? jeżeli jest takie badanie
3) czy to jest infekcja nerek, że w moczu występują dość liczne pasma śluzu oraz dość liczne bakterie i drobne szczawiany Ca?
4) naczyniak i ognisko przebudowy tłuszczowej w kręgosłupie to coś poważnego? może mieć coś wspólnego z pozostałymi wynikami odbiegającymi od normy?
5) warto spróbować ten ursofalk? moim zdaniem powinienem leczyć przyczynę a nie jej objawy
6) macie jakieś dodatkowe uwagi albo pomysły co to może być? :)

pozdrawiam! :)
Adam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post