naciągnięcie mięśnia międzyzebrowego - jak długo boli?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Beta
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:33

naciągnięcie mięśnia międzyzebrowego - jak długo boli?

Post autor: Beta »

Witam
Dokładnie miesiąc temu schodząc z wyższego stopnia poczułam krótki, ostry ból w okolicy żebra po prawej stronie. Od tamtego dnia ból nie mija, sprawia trudności przy głębszym nabraniu powietrza, wyraźnie boli kiedy naciskam to miejsce, co utrudnia sen (mogę spać jedynie na lewym boku). Ból zlokalizowany jest po prawej stronie (nie boli poniżej żeber w okolicach brzucha, boli prawa strona żeber). Nie zgłosiłam się do lekarza, ponieważ pamiętam moment, kiedy zaczęło boleć (tak jak napisałam, było to przy schodzeniu z wysokiego stopnia schodów). Podejrzewałam, iż może naciągnął mi się jakiś mięsień. Ból utrzymuje się jednak już miesiąc (nie biorę leków przeciwbólowych ponieważ ból jest nieprzyjemny, jednak nie uniemożliwia mi funkcjonowania i "jest do wytrzymania").
- czy możliwe, że to naciągnięcie mięśnia?
- jak długo taki ból może się utrzymywać?
- po jakim czasie jednak warto skonsultować się z lekarzem
Z góry dziękuję za radę
dimedicus

Re: naciągnięcie mięśnia międzyzebrowego - jak długo boli?

Post autor: dimedicus »

Takie objawy nie powinny trwać dłużej jak 7-10 dni
Być może jest jakiś uraz nerwu,neuralgia międzyżebrowa,być może coś od kręgosłupa. Można stosować leki dostępne jak przeciwzapalne i przeciwbólowe ale też stosować w żelu czy maści np Ketonal.
Jeśli nie będzie widocznej poprawy po tygodniu,trzeba sprawdzić.
Beta
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:33

Re: naciągnięcie mięśnia międzyzebrowego - jak długo boli?

Post autor: Beta »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Byłam dziś u lekarza rodzinnego i wypisał mi skierowanie na RTG żeber z rozpoznaniem zaburzeń korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych cokolwiek to znaczy. Mam nadzieję, że zdjęcie pokaże co mi dolega. Za Pana radą poprosiłam o Ketonal, mam nadzieję, że również pomoże. Pozdrawiam
Beta
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:33

Re: naciągnięcie mięśnia międzyzebrowego - jak długo boli?

Post autor: Beta »

Zdjęcie nie wykazało nic, zebra są całe. Pan je wykonujący był zaskoczony, że lekarz dał skierowanie na RTG z rozpoznaniem zaburzeń korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych. Żebra jak bolały tak bolą. Dodatkowo dołączyło się dziwne pieczenie-szczypanie pleców również po prawej stronie - mam wrażenie, że pieczenie zlokalizowane jest na wysokości bolących żeber. Pieczenie nie daje spać, siedzieć - mogę je określić jako "dziwny ból". Ponadto mam wrażenie, że piecze-szczypie mnie skóra lub okolice pod samą skóra. Czy takie coś się komuś zdarzyło i co może być tego przyczyną? Czy może być to związane z bólem żeber?
carboczar

Re: naciągnięcie mięśnia międzyzebrowego - jak długo boli?

Post autor: carboczar »

To na co zlecono rtg nie wykaże,więc badanie w zasadzie zbędne ale lepiej sprawdzić aby wyeliminować inne przyczyny.
Wiele wskazuje na neuralgie.Proszę wystąpić o skierowanie do neurologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post