Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
samosiejka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 08:58

Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Post autor: samosiejka »

Witam,

Moja teściowa ma niedoczynność tarczycy, bierze na to leki. Ostatnio okazało się, że ma też cukrzycę i musi przejść na dietę. Kilka razy skarżyła mi się, że boli ją brzuch tuż pod żebrami, gdzie jest trzustka. Czy w tym wypadku warto zdecydować się na badanie usg ?

Obecnie teściowa chodzi od lekarza do lekarza i zastanawiam się czy nie zasugerować też badania, aby sprawdzić czy wszystko w porządku z trzustką
dimedicus

Re: Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Post autor: dimedicus »

Jakie leki są stosowane(może przyczyną są leki), czy jest stosowana jakaś dieta,jakieś badania,krew.stolec?
samosiejka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 08:58

Re: Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Post autor: samosiejka »

Będę się musiał spytać, bo nawet mi to do głowy nie przyszło że przyczyną mogą być leki. Diety żadnej nie było, teściowa nigdy na nic nie chorowała (przeziębienia, grypy). Wiem, że bierze leki na nadciśnienie, ale nie mam pojęcia czy bierze coś na tarczycę - bo tu ma tylko badania kontrolne. Badanie krwi ma mieć robione na dniach
dimedicus

Re: Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Post autor: dimedicus »

Proszę podać jakie leki są stosowane a ocenię
samosiejka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 08:58

Re: Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Post autor: samosiejka »

Właśnie podpytałem teściowej i nie bierze leków na tarczycę. tzn nie ma niedoczynności czy nadczynności. Powiedziała że ma guzki. Mówiła, że bierze leki na ciśnienie i jeszcze inne, ale dla niej jest to dosyć intymne i nie chciała mi powiedzieć. Może spróbuję przez żonę się dowiedzieć, ale wątpię że coś wskóram.

Odnośnie poziomu cukru ma zalecona tylko dietę.
carboczar

Re: Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Post autor: carboczar »

Sądzę że tu może być problem gastryczny ale bez osobistego badania się nie postawi diagnozy.
samosiejka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 08:58

Re: Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Post autor: samosiejka »

Generalnie cukier po kilku dniach diety wrócił do normy. Jak na razie teściowa nie brała żadnych leków. Dowiedziałem się przy okazji że z 20 lat temu teściowa leczyła się na wrzody.
carboczar

Re: Niedoczynność tarczycy + bóle pod żebrami + cukrzyca

Post autor: carboczar »

Tak jw.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post