Czerwone i bolące dziąsła.

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
zgeda
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 08:03

Czerwone i bolące dziąsła.

Post autor: zgeda »

Witam,
od jakiegoś czasu mam problem z dziąsłami, dół szczęki. Dziąsła są zaczerwienione i jakieś takie, mało jędrne. Dodatkowo odczuwam lekki ból. Dentystka nie bardzo wie co to może być, nie krwawią, chyba ze dźgne je szczoteczką lub za mocno nitką. Robiłam zdjęcie rentgenowskie które nic nie wykryło, obecnie czekam na czyszczenie kamienia.
używam pasty meridiol, a zęby czyszcze kilka razy dziennie. Ostatnio mam wrazenie jakby oprócz dzioseł zaczynała boleć mnie broda, nie wiem czy ma to związek, ale ból brody jest taki jakby była lekko scierpnięta.
pozdrawiam
koronka

Re: Czerwone i bolące dziąsła.

Post autor: koronka »

Występuje stan zapalny,przyczyn jest kilka i stomatolog w badaniu widzi co jest przyczyną.A przyczyny wynikają z kamienia,schorzenie tkanek okołozębowych,również nieprawidłowe leczenie które może doprowadzić do wad zgryzu.Tylko badanie osobiste pozwala na ocenę.Proponowałabym zastosować gotowe płukanki do ustne,żele również leki uszczelniające naczyńka.(Może Pani poprosić o takie w każdej aptece bez recepty)Pozdrawiam
zgadnij_kto
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2015, o 20:12

Re: Czerwone i bolące dziąsła.

Post autor: zgadnij_kto »

Stosowałam baikadent (czy jakoś tak) ale poprawy szczególnej nie zauważyłam, a stomatolog stwierdził ze nie wie co to dokładnie może być. A co to za leki uszczelniające naczynka? Mogłaby mi Pani coś polecić?
koronka

Re: Czerwone i bolące dziąsła.

Post autor: koronka »

Jeśli chodzi o żele to można zastosować:Perio-kin Gel,Musosit żel czy Trascodent żel
Do płukania azulan czy Eludril
Do uszczelnienia,można stosować; Rutinoscorbin Plus,Rutokal C Plus czy Venescin
Pozdrawiam
ps.Proszę też skonsultować z innym stomatologiem
Masować dziąsła nawet jeśli będzie się pojawiać krew i nie używać twardych szczoteczek a na dziś miękkich i często wyparzać. Pozdrawiam
zgadnij_kto
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2015, o 20:12

Re: Czerwone i bolące dziąsła.

Post autor: zgadnij_kto »

Dziękuje, teraz pozostaje mi pójsc tylko do apteki ;)
dziąsa krwawia tylko jak za mocno przycisnę szczoteczke, a tak nie mam z problemu z krwawieniem, szczeteczkę mam miękką i jak producent podawał na opakowaniu z masujacymi gumowymi kolcami i często wyparzam :)

a mam jeszcze jedno małe pytanko czy można usuwać kamień gdy w jednym ząbie założone jest lekarstwo?

pozdrawiam
koronka

Re: Czerwone i bolące dziąsła.

Post autor: koronka »

zgadnij_kto pisze:a mam jeszcze jedno małe pytanko czy można usuwać kamień gdy w jednym ząbie założone jest lekarstwo?
Nie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post