złamanie nogi

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

złamanie nogi

Post autor: Małgorzata »

Panie doktorze 2 miesiące temu złamałam lewą nogę, schodząc z 20-cm schodka.
Zastosowano leczenie
Otwarta repozycja kostek lewej goleni i tylnej krawędzi piszczeli z wewnętrzną stabilizacją krawędzi tylnej wkrętami,kostki bocznej płyta blokowaną kostkową 5-o(ChM) i kostki przyśrodkowej 2 drutami K.Dp6cGy.Przez 8 tygodni miałam założona szynę ,obecnie mam stabilizator.
Jeszcze nie mogę stanąć na nogę. Obecnie miałam wykonane zdjęcie rtg,na którym jest widoczny odłamek kostny nad piętą.
Czy to jest naturalne i samo się zagoi w najbliższym czasie. Z góry dziękuję za odpowiedz.

foto 1, przed operacją
foto 2, 3 po
Załączniki
CR22.JPG
CR22.JPG (207.58 KiB) Przejrzano 2034 razy
OBRONKA.jpg
OBRONKA.jpg (271.14 KiB) Przejrzano 2034 razy
oborbka1.jpg
oborbka1.jpg (152.41 KiB) Przejrzano 2034 razy
dimedicus

Re: złamanie nogi

Post autor: dimedicus »

Małgorzata pisze: Obecnie miałam wykonane zdjęcie rtg,na którym jest widoczny odłamek kostny nad piętą.
to złamanie wtórne, czasem się zdarza,nie jest poważne i powinno sie samoczynnie zrosnąć.
Proszę stosować witaminę D oraz wapno dodatkowo cynk,magnez,potas
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

Re: złamanie nogi

Post autor: Małgorzata »

Panie doktorze dziękuje za odpowiedz.Mam jeszcze pytania.
Obecnie nie mam już gipsu,tylko ortezę stawu skokowego.Czy orteza pomoże w zrośnięciu się kości?
Za 3 tygodnie mam planowane zabiegi rehabilitacyjne (laser, masaż wodny,ćwiczenia rehabilitacyjne) Czy te zabiegi można będzie już stosować?
dimedicus

Re: złamanie nogi

Post autor: dimedicus »

Małgorzata pisze:Czy orteza pomoże w zrośnięciu się kości?
Tak się stosuje po gipsie,nie ma w tym nic dziwnego.
Małgorzata pisze:Za 3 tygodnie mam planowane zabiegi rehabilitacyjne (laser, masaż wodny,ćwiczenia rehabilitacyjne) Czy te zabiegi można będzie już stosować?
oczywiście.
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

Re: złamanie nogi

Post autor: Małgorzata »

Panie doktorze mam jeszcze pytania.
Od 2 tygodni chodzę bez kul(po konsultacji z ortopedą),przy chodzeniu odczuwam ból nogi.Czy to jest normalne?
Noga jest dalej spuchnieta,lekarz twierdzi ze jest to obrzęk limfatyczny. Biore galvenox,venescin forte.(wcześniej brałam venoruton forte)
Mimo to noga puchnie.Rano jak wstaje noga nie jest spuchnięta
Czy te leki wystarczą?
Od poniedziałku mam planowane zabiegi rehabiltacyjne. Czy mozna stosowac lampe solux(ciepłą) jesli w nodze znajduje sie płytka,druty i sruby?
Dziękuje za odpowiedz.
dimedicus

Re: złamanie nogi

Post autor: dimedicus »

Małgorzata pisze:Od 2 tygodni chodzę bez kul(po konsultacji z ortopedą),przy chodzeniu odczuwam ból nogi.Czy to jest normalne?
O! długo jeszcze będzie takie odczuje.To normalne
Tu połączę pani wpis
Małgorzata pisze:Noga jest dalej spuchnieta
oraz
Małgorzata pisze:Rano jak wstaje noga nie jest spuchnięta
widzi pani powiązanie? też tak będzie jeszcze przez pewien czas( Proszę przy każdej możliwości trzymać nogę wyżej,co będzie zwiększać odpływ chłonki ( obrzęk limfatyczny)

Podane leki są przeciwobrzękowe i poprawiające przepływy a więc wskazane
Małgorzata pisze:Czy mozna stosowac lampe solux(ciepłą) jesli w nodze znajduje sie płytka,druty i sruby?
tak,przyśpiesza gojenie
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

Re: złamanie nogi

Post autor: Małgorzata »

Panie doktorze dziękuję za odpowiedzi.
Martwił mnie bardzo ból nogi bo dopiero pomaga mi poltram combo.
Proszę mi jeszcze napisać jak długo można chodzić z taka płytką?po jakim czasie należy ja usunąć?
Czy po zabiegu usunięcia płytki,,drutów i śrub zakładany jest znowu gips czy już nie?
Czy można taka nogę z płytka wystawiać na promienie słoneczne?
dimedicus

Re: złamanie nogi

Post autor: dimedicus »

W ciągu 6 tygodni usuwa się wszystkie płytki. Chyba,że nie ma jeszcze zrostu pełnego,czasem się przedłuża,nie ma potrzeby zakładania nadal gipsu.
Małgorzata pisze:Czy można taka nogę z płytka wystawiać na promienie słoneczne?
nie ma przeciwwskazań
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post