Betadine, maść. Wskazania; Oparzenia, rany, otarcia, owrzodzenia

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Betadine, maść. Wskazania; Oparzenia, rany, otarcia, owrzodzenia

Post autor: admin. med. »

Betadine, maść. Wskazania; Oparzenia, rany, otarcia, owrzodzenia, zakażenia skóry

Działanie;
przeciwpierwotniakowe
przeciwwirusowe
przeciwgrzybicze
bakteriobójcze

Dawkowanie: Zewnętrznie. W leczeniu zakażeń: maść nakładać raz lub dwa razy na dobę maksymalnie przez 14 dni. Skórę zmienioną chorobową należy oczyścić i osuszyć. Na zmienioną skórę nakładać maść. Można założyć opatrunek lub bandaż. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 3 miesiąca życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne: Odczyny alergiczne u osób nadwrażliwych, podrażnienia miejscowe, podczas długotrwałego stosowania na większych obszarach skóry zwiększa się wchłanianie jodu, co w konsekwencji może doprowadzić do powstawania wola z równoczesną nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy i wystąpienia objawów ogólnych. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na jod, zaburzenia czynności tarczycy, masz planowane leczenie jodem radioaktywnym. Gdy stosujesz inne preparaty dermatologiczne. Jednoczesne stosowanie maści Betadine z enzymatycznymi maściami do leczenia ran może zmniejszyć skuteczność obu preparatów. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Maści nie należy stosować podczas karmienia piersią i powyżej 3 miesiąca ciąży.
Załączniki
betadine.jpg
betadine.jpg (4.15 KiB) Przejrzano 648 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post