Lampa sollux a zapalenie kaletki

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Anka85
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 3 lut 2016, o 18:01

Lampa sollux a zapalenie kaletki

Post autor: Anka85 »

Co to jest kaletka przedrzepkowa? Jaką ma funkcje? Czy po jej wycięciu są jakies konsekwencje?
Z zapaleniem kaletki męcze się juz pol roku.płynu na obecną chwile jest niewiele, kolano nigdy nie było"cieple".mam w domu lampe sollux.czy można jej uzyc na zapalenie kaletki? Czy taka lampa pomoze.ile razy dziennie lub jak dlugo mozna ją stosowac?
dimedicus

Re: Lampa sollux a zapalenie kaletki

Post autor: dimedicus »

Anka85 pisze:kaletka przedrzepkowa?
w kolanie jest ich kilka a samych podrzepkowych 4,wytwarzają maź stawową,usunięcie o ile tak jest przyczyna spowoduje że maź będzie zastąpiona leczeniem ale wiekszych skutków ubocznych nie powinno być
Anka85 pisze:mam w domu lampe sollux.
nie pomoże
Anka85
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 3 lut 2016, o 18:01

Re: Lampa sollux a zapalenie kaletki

Post autor: Anka85 »

kaletka będzie usuwana tradycyjną metodą,czyli kolano rozetną i wytną chorą kaletkę.jak długo będę dochodzić do siebie.w sierpniu chciałam jechać nad morze,tzn że nie wolno będzie się kąpać i opalac nawet jak będe trzy miesiące po zabiegu?czy nie ma skutecznych metod wyleczenia takiego zapalenia?czy z biegiem czasu samo minie.pytam o lampe sollux bo sąsiad stosował i jemu pomogło;-)
dimedicus

Re: Lampa sollux a zapalenie kaletki

Post autor: dimedicus »

Anka85 pisze:kaletka będzie usuwana tradycyjną metodą,czyli kolano rozetną i wytną chorą kaletkę.jak długo będę dochodzić do siebie.w sierpniu chciałam jechać nad morze,tzn że nie wolno będzie się kąpać i opalac nawet jak będe trzy miesiące po zabiegu?
zabieg przeprowadzi się artroskopowo (chyba,że dany szpital nie robi takich zabiegów), 3 miesiące to dużo czasu i nie będzie przeszkód w opalaniu(jednak trzeba będzie na blizny położyć większy filtr
Anka85 pisze:czy nie ma skutecznych metod wyleczenia takiego zapalenia?
leczenie farmakologiczne oraz fizjoterapia ale jaki skutek,trudno mi oceniać bez pełnej znajomości stanu(nie koniecznie skuteczne)
Anka85
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 3 lut 2016, o 18:01

Re: Lampa sollux a zapalenie kaletki

Post autor: Anka85 »

Zapaleniu uległa podobno kaletka podrzepkowa podskórna.problem pojawil sie po częstym klęczeniu na twardej i zimnej powierzchni.plyn byl sciągany 5 razy, byl zakladany sączek i robione zastrzyki z depomedrol.po dwóch ostatnich zastrzykach byla duza poprawa.wczesniej kaletka była napełniona bardzo dużą iloscią plynu, po punkcji po tygodniu kolano wyglądalo tak samo.na obecną chwile w kolanie jest niewielka ilość płynu (ale nadal jest) ten stan utrzymuje się juz od miesiąca.plynu nie przybywa.nie przesilam nogi moze dlatego nie ma pogorszenia.nie wiem czy usuwac czy narazie zostawic tą kaletke w spokoju? Kolano nie boli.sprobowac jeszcze fizjoterapi czy lepiej usunac i będzie po klopocie? Jak duze jest nacięcie przy tradycyjnym usuwaniu kaletki.w moim przypadku robic oklady cieple czy zimne? Z góry dziękuje za odpowiedź
dimedicus

Re: Lampa sollux a zapalenie kaletki

Post autor: dimedicus »

Anka85 pisze:w moim przypadku robic oklady cieple czy zimne?
ciepłe,ludowe przepisy zalecają okłady z kapusty zmiana do 14 dni -zimne okłady a zmiana powyżej 14 dni ciepłe okłady
Ja sądzę że powinno włączyć się zabiegi 3 zabiegi w cyklu 10dniowym) z fizjoterapii i sprawdzić efekty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post