Problemy żołądkowe - przyczyny.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
bant
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 18 kwie 2016, o 19:16

Problemy żołądkowe - przyczyny.

Post autor: bant »

Podczas robionych badań krwi z innego powodu okazało się, że mam podwyższone wskaźniki próby wątrobowej i cholesterolu.

Lekarka zasugerowała, że przyczyną podwyższonej próby wątrobowej mogą być stosowane leki lub zła dieta (zbyt tłusta).

W ostatnim okresie czasu nie stosowałem żadnych leków, ale wcześniej z powodu bólów spowodowanych łuszczycą (bez wiedzy lekarza) zażywałem ketonal, a dwa-trzy lata temu miałem zapalenie ucha i leczyłem to antybiotykiem - już wówczas miałem problemy żołądkowe, ale to ustało na pewien czas.

Co do złej diety, to faktycznie lubię jeść mięso na obiad, wędlinę na kolację, ale w normalnych porcjach, nie mam nadwagi, jestem młodą osobą, nie palę papierosów.

Od kilku miesięcy mam ponownie problemy żołądkowe i to występuje regularnie. Objawia się to tym, że minimum dwa-trzy razy w tygodniu mam kłopoty podczas wykonywania czynności fizjologicznych (długo one trwają - nawet do 30-40 minut, sprawia mi to dyskomfort, występuje uczucie wzdęcia, a wydalanych odchodów jest sporo).

Co muszę zrobić?
dimedicus

Re: Problemy żołądkowe - przyczyny.

Post autor: dimedicus »

bant pisze:Co muszę zrobić?
Dieta lekkostrawna i stosowanie się do reżimu żywieniowego, wszystko w dziale diet.
Leki poprawiające perystaltykę jelit,więcej błonnika,owoce,większa ilość płynów poprawią i rozluźnią masy kałowe,probiotyki.
czy robiono jakieś badania w tym kierunku?
bant
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 18 kwie 2016, o 19:16

Re: Problemy żołądkowe - przyczyny.

Post autor: bant »

dimedicus pisze:
bant pisze:Co muszę zrobić?
Dieta lekkostrawna i stosowanie się do reżimu żywieniowego, wszystko w dziale diet.
Leki poprawiające perystaltykę jelit,więcej błonnika,owoce,większa ilość płynów poprawią i rozluźnią masy kałowe,probiotyki.
czy robiono jakieś badania w tym kierunku?
Nie robiono żadnych badań.
dimedicus

Re: Problemy żołądkowe - przyczyny.

Post autor: dimedicus »

Proszę zastosować się do zaleceń a jeśli nie będzie widocznej poprawy po ok 10 dn podejść do lekarza po leki na Rp.
Bez Rp. można też zakupić w aptece,wystarczy powiedzieć na co.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post