W Opolu, powstał ośrodek opieki krótkoterminowej oraz hostel

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

W Opolu, powstał ośrodek opieki krótkoterminowej oraz hostel

Post autor: admin. med. »

W budynku przy ul. Kośnego, w którym do niedawna mieścił się hotel pracowniczy i administracja Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, powstał ośrodek opieki krótkoterminowej oraz hostel dla pacjentów czekających na wyniki, ich opiekunów czy turystów. Poprawiły się także warunki opieki nad kobietami po zabiegu usunięcia piersi.

Na 1. piętrze mieści się stacja dializ, przeniesiona z budynku głównego. - Dzięki temu w części centralnej zwolniło się miejsce na dodatkowe stanowiska chemioterapii, anestezjologii oraz intensywnej opieki medycznej – tłumaczy Renata Ruman-Dzido, prezes Zarządu Szpitala Wojewódzkiego w Opolu sp. z o. o.

W placówce powstał także ośrodek opieki krótkoterminowej. - Nie jest on co prawda finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale jego prowadzenie trudno nazwać działalnością stricte komercyjną. Ośrodek powstał z potrzeby, która wyniknęła przy okazji rozmów z pacjentami, ich rodzinami oraz pracownikami szpitala. Wiele osób podejmuje się heroicznej odpowiedzialności zajmując się członkami swojej rodziny, którzy niekoniecznie są obłożnie chorzy, ale nie potrafią samodzielnie funkcjonować. Wówczas opiekunowie nie mają warunków do tego, by samemu poddać się operacji czy pojechać do sanatorium w celu nabrania nowych sił. My wychodzimy takim sytuacjom naprzeciw. Doba w ośrodku będzie kosztować od 80 do 140 zł, w zależności od stopnia zaawansowania opieki – słyszymy.

Na najwyższej kondygnacji mieści się hostel. - W nowoczesnych – 1- i 2-osobowych – pokojach mogą nocować pacjenci czekający na wyniki badań lub mający problem z transportem po wyjściu ze szpitala, ich opiekunowie czy lekarze odbywający starze specjalistyczne, a nawet turyści odwiedzający Opole. Ceny będą konkurencyjne względem opolskich hoteli – zapewnia prezes Ruman—Dzido.

Adaptacja budynku kosztowała blisko 3.5 mln złotych. Spółka pozyskała jednak 920 tys. w ramach pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Za tę kwotę sfinansowano m.in. prace związane ze stolarką okienną czy termomodernizacją. Resztę szpital sfinansował ze środków własnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post