Traumon żel w urazach, stłuczeniach, skręceniach

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Traumon żel w urazach, stłuczeniach, skręceniach

Post autor: admin. med. »

Opis:
Żel znajduje zastosowanie w: tępych urazach, stłuczeniach, skręceniach, naciągnięciach mięśni, ścięgien i stawów, w chorobie zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, kolanowych i barkowych, reumatyzmie pozastawowym: bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych, tj. zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony), zapalenie nadkłykci.
Dawkowanie:
Jeśli lekarz nie zaleci, należy nałożyć pasek długości 5 do 10 cm leku Traumon żel na skórę w okolicy objętej bólem, pokrywając nim powierzchnię nieco większą niż obszar objęty bólem i wcierać aż do całkowitego wchłonięcia się leku.
Powtarzać 3 do 4 razy na dobę.
Leczenie dolegliwości reumatycznych trwa zazwyczaj 3 do 4 tygodni, zaś tępych urazów (np. urazów sportowych)- do 2 tygodni.
Działanie:
Etofenamat działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Etofenamat należy do grupy grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Stosowany miejscowo dobrze się wchłania przez skórę i gromadzi w zmienionych zapalnie tkankach.
Działania niepożądane:
Nadwrażliwość na etofenamat, kwas flufenamowy i inne leki z grupy NLPZ. Ciąża. Dzieci do 14 r.ż.
Skład:
1 g leku zawiera: Etofenamat 100 mg.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Załączniki
traumon.jpg
traumon.jpg (6.32 KiB) Przejrzano 710 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post