Podwyższone ASO u dziecka

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Ilona1978
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 10:00

Podwyższone ASO u dziecka

Post autor: Ilona1978 »

Witam
Co jakiś czas moje dziecko bolą kolana. Wiązałam to zawsze z bólami wzrostowymi. Jakiś rok temu robiłam badanie ASO, wynik ujemny. Jakieś 3 miesiące temu córka przez jakieś 2-3 tygodnie miała stale podwyższoną temperaturę 36,9 - 37,2. Dodam, że normą u mojego dziecka jest 36,7. Żadnych innych objawów. Wyniki krwi, moczu w normie. Zrobiłam badanie na czynnik reumatoidalny (negatywny) oraz badanie ASO (wynik 350, gdzie norma to 200). Lekarz wdrożył Ospen na 2 tygodnie, dwa tygodnie przerwy i znowu 2 tygodnie Ospen. Po pierwszej dawce Ospenu ASO spadło do 320 (podwyższona temp. ciągle się utrzymywała). Ostatnio robiłam znowu ASO - wynik 345, od jakiegoś miesiąca temp. w normie. Zrobiłam wymaz z gardła - wszystko ok.
Dlaczego Aso ciągle jest podwyższone? W gardle żadnych paciorkowców nie ma (na co wskazuje ASO). Czy jest sens robić wymaz z nosa? skoro w gardle wyszło ok?
Co ja jeszcze mogę ze swojej strony zrobić? Jakie badanie wykonać, żeby mnie na cokolwiek naprowadziło?
Oczywiście wybieram się do lekarza, ale chcę tam iść z jakąś wiedzą. Nie chcę sytuacji, że lekarz znowu przepisze Ospen, w sytuacji, kiedy ten antybiotyk w ogóle nie pomaga.
Pozdrawiam
Ilona
dimedicus

Re: Podwyższone ASO u dziecka

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim nie ma leczenia domowego. Inna sprawą jest że po antybiotyku może wystąpić wzrost ASO świadczy o ustępowaniu zakażenia/.Jedynie można powtórzyć badanie w razie czego zmienic lek.
Ilona1978
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 10:00

Re: Podwyższone ASO u dziecka

Post autor: Ilona1978 »

Leczenia domowego nie ma. Ale... byłam u 3 lekarzy na samym początku drogi, każdy z lekarzy zasugerował TYLKO badanie krwi (morfologia), o żadnym ASO nie było mowy, pomimo tego, że mówiłam o wszystkich objawach (ból nóg, gorączka). Każdy z lekarzy stwierdził, że widocznie taka "uroda" mojej córki. To ja sama szperałam w sieci i to ja wpadłam na pomysł żeby zrobić ASO i czynnik reumatoidalny. I na podstawie mojej dociekliwości lekarz wdrożył Ospen. Dlatego muszę wiedzieć na czym stoję i muszę posiadać wiedzę, zanim pójdę do lekarza (być może do czwartego), żeby na ślepo nie przyjąć tego, co mówi lekarz.
Ale mimo wszystko dziękuję za informację. Zbadam ASO za jakiś miesiąc i zobaczę co dalej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post