Dziecięce porażenie mózgowe.

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
drTeresa

Re: Dziecięce porażenie mózgowe.

Post autor: drTeresa »

Najlepszym rozwiązaniem dla pani będzie umieszczenie "podopiecznej" w domu opieki (nie znam całości sprawy i nie ocenie czy się kwalifikuje,problem jest trudny) co tak czy tak wcześniej czy później się zakończy
Podobnie jest zostanie opiekunem,wymaga to sądowego ubezwłasnowolniona. Nie wiem czy rodzice/rodzic wyznaczyli panią na prawnego opiekuna, aktem notarialnym.
Rozwiązań w tej sprawie jest kilka, i najlepiej jest zasięgnąć porady prawnej. pod wzg obecnego stanu i pani statusu jako "opiekunki" Czy pani jest pod wzg prawnym opiekunką czy tylko znajomą,która podjęła się takie "opieki"
Zdaje się,że praktycznie jest pani osobą obcą w stosunku do "podopiecznej"
W każdym razie problem jest trudny do rozwiązania,trzeba znać wiele faktów jak to wygląda,stan psychiczny podopiecznej,wymaga to oceny psychiatrycznej,psychologicznej itd. Sądzę raczej że w tym przypadku sądownie może zostać przydzielony kurator ale o ile sąd taką osobę ubezwłasnowolni częściowo
Więc wszystko zależy od pani. Zaznaczam,jest z tym wiele zachodu i odpowiedzialności,powołanie świadków,badań itd.
Z doświadczenia wiem,że zostanie takim opiekunem(sądownie) w pani przypadku będzie bardzo wątpliwe.Wiele zależy od badań psychiatrycznych itd...
Awatar użytkownika
Halszka
VIP
VIP
Posty: 726
Rejestracja: 21 lis 2015, o 18:48

Re: Dziecięce porażenie mózgowe.

Post autor: Halszka »

Jestem bratową jej matki.Opieki podjęłam się na prośbę mamy.Podejrzewałam ,ze mogą być problemy ,a nie było to załatwione notarialnie.dlatego sfilmowałam tą rozmowę na komórce.
7 lat mojej opieki i pracy nad nią wiele pomogło w usprawnianiu,to już o inna osoba Na pójście do domu opieki musiałaby wyrazić zgodę a tego na pewno nie zrobi.
Dziękuję za wyjaśnienia. Czyli jestem w tym samym miejscu i
sytuacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post