Obrzezanie.Badanie,przebieg zabiegu i po zabiegu

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
admin. med.

Obrzezanie.Badanie,przebieg zabiegu i po zabiegu

Post autor: admin. med. »

Zabieg operacyjny polegający przede wszystkim na wycięciu części lub całego napletka, którego zwężenie może utrudniać lub uniemożliwiać odprowadzanie go poza żołądź. Obrzezanie wykonywane jest zazwyczaj z powodu stulejki, która może być wrodzona lub pozapalna.

Wspomnianemu zabiegowi poddają się mężczyźni z wielu powodów. Jednym z nich jest powód religijny, kulturowy, kiedy to podczas operacji zostaje zupełnie usunięty napletek a rzołądź prącia jest po takiej operacji całkowicie odsłonięty. Zabieg ten jest bardzo łatwy.

Innymi problemami są kłopoty ze zdrowiem, dotyczące uszkodzeń funkcyjnych tego narządu. W tym przypadku mówimy o operacji fimozy, kiedy to nie można przeciągnąć napletek przez żołąź prącia, w dół, do korzenia lub o operacji parafimozy, kiedy nie można przeciągnąć napletek przez żołądź prącia, w górę. Przyczyną tego stanu często bywa zwężęnie otworu ujścia napletka, powstałe z różnych powodów (zapalenie, uraz). W takich przypadkach przeprowadzamy najczęściej tzw. plastykę Buriana. Zasada tej operacji polega na tym, że usuwa się tylko zwężoną część napletka i otacza zewnętrzny płat skóry napletka do nacięcia wewnętrznego płata. W zabiegu ważną rolę odgrywa doświadczenie i precyzja chirurga.

Bardzo rzadko zdarza się aby powody estetyczne były bodźcem do przrprowadzenia niektórych z wyżej wymienionych operacji.

Zabieg wykonujemy u pacjentów bez względu na wiek, a u dzieci najczęstrzymi wskazaniami są problemy zdrowotne. Operacje można przeprowadzić w miejscowej tak i ogólnej anestezji, zależy to tylko od decyzji klienta. U dzieci jest odpowiedniejsze zastosowanie anestezji ogólnej.

Jeżeli klient jest zdrowy, to przy zabiegu z miejscowym znieczuleniem, nie ma konieczności aby przechodził internistyczne przedoperacyjne oraz laboratoryjne badania. Operacja z miejscowym znieczuleniem może być przeprowadzona ambulatoryjnie, bez konieczności hospitalizacji.

Przy zabiegu w ogólnej anestezji, koniecznie trzeba przejść przedoperacyjne internistyczne badania i jest niezbędna chociaż kilkugodzinna hospitalizacja.

Do przygotowań, jak przed każdą operacją, zaliczamy kąpiel całego ciała pod prysznicem, zwracając szczególną uwagę na dokładną higienę operowanych części ciała. Czas trwania zabiegu to od około 45 do 75 minut. Rany są szyte szwami rozpuszczalnymi. Po operacji koniecznie trzeba dotrzymywać kilku ważnych reguł w celu szybszego gojenia się ran i ograniczenia zasięgu obrzęku i hematomów. Do tych zasad należy także chłodzenie operowanych części ciała woreczkami żelowymi i odpoczynek przez 2- 4 dni. Można jeszcze używać enzymatycznych preparatów, ale koniecznie trzeba poradzić się z lekarzem operującym o tym czy są one odpowiednie, a to jeszcze podczas konsultacji przed operacją. Polecamy do czasu zagojenia i wchłonięcia się szwów zamiast kąpieli, brać prysznic. Rany po operacji zagoją się po 2-3 tygodniach, w tym czasie konieczne jest zachowanie całkowitej abstynencji seksualnej.

Tak jak i przy każdym zabiegu i podczas tego może dojść do komplikacji. Do tych najczęściej występujących należą, krwawienie, ewentualnie powstanie różnej wielkości hematomów. Następną możliwą komplikacją jest przecięcie ściegu oraz aż, częściowe rozerwanie rany. Pojawiające się powikłania wynikają przede wszystkim z powodu braku spokoju, niedostosowania się do zaleceń lekarskich . Zawsze konieczna jest natychmiastowa kontrola, leczenie tych komplikacji nie jest złożone ale wydłuża czas gojenia się ran o kilka dni.
źródło:estheticon.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post