Czy dermokosmetyki na bazie wyciągu z owsa można zastosować?

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
faith
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 18:30

Czy dermokosmetyki na bazie wyciągu z owsa można zastosować?

Post autor: faith »

Witam!

Jestem mamą dziewczynki z AZS. Na początku u małej była stwierdzona tylko alergia na mleko, ale ze skórą nie było tak źle, a lekarze nic nie mówili o azs. Jakiś czas temu sytuacja się pogorszyła.
Obecnie jesteśmy na etapie zmiany dermokosmetyków, bo poprzedni krem spowodował jeszcze większe podrażnienia niż były przed jego użyciem. Mamy teraz maść sterydową, ale tego staramy się unikać jak ognia. Dermatolog mówił coś o dermokosmetykach na bazie wyciągu z owsa. Czy spotkaliście się już z nimi? Czy możecie coś więcej powiedzieć o działaniu takich kosmetyków. I jak to jest możliwe, że wcześniejsze niby hypoalergiczne dermokosmetyki wywołały u małej uczulenie?
dimedicus

Re: Czy dermokosmetyki na bazie wyciągu z owsa można zastoso

Post autor: dimedicus »

Aderma Krem pielęgnacyjny na bazie wyciągu z owsa.
Niestety nie jest tak że produkty gdzie pisze że są przebadanie dermatologicznie są odpowiednie dla naszej skóry wiem to z doświadczenia nie tylko prywatnego/Wskazane zawsze zaopatrywać się w produkty tego rodzaju w aptekach,w żadnym wypadku w sklepach czy innych miejscach a szczególnie z allegro.Proszę pamiętać że alergeny występują w wielu produktach,a często nawet nie wiemy że są składniki mogące powodować wzrost reakcji skórnych.
Rahel
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 12:07

Czy dermokosmetyki na bazie wyciągu z owsa można zastosować?

Post autor: Rahel »

witam faith, moje dzieciaczki też cierpią na AZS nie znam tych kosmetyków, ale wiem np. iż AZS wywołują różne alergeny nie tylko pokarmowe. Bardzo uczulające są wszelakie płyny do płukania tkanin. Ja kąpie dzieciaki w płynach z serii Emolium. Jest bardzo dużo w tej chwili tych produktów i należy dobrać takie które dziecku najlepiej pomagają. świetnie robi zwykła maka ziemniaczana. Co do maści to stosuję maści robione z wazeliną i wit A. Pozdrawiam
faith
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 18:30

Re: Czy dermokosmetyki na bazie wyciągu z owsa można zastoso

Post autor: faith »

Tak, tak... o a-dermę mi chodziło, ale chyba nie rozumiem dalszej wypowiedzi??????
Co do Emolium, to właśnie po nim ostatnio Ania dostała jakiejś wysypki. Przecież hypoalergiczne kosmetyki nie powinny uczulać? A jeśli chodzi o mąkę ziemniaczaną, to do tej pory, jakiś czas temu po namowie pediatry, kąpiel w krochmalu jej przygotowałam i skóra jeszcze bardziej sucha się zrobiła. Mąka ziemniaczana pomagała tylko jak kiedyś na pupie się coś zaczerwieniło od pieluszki.
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Czy dermokosmetyki na bazie wyciągu z owsa można zastoso

Post autor: Psycholina »

Proszę spróbować stosować emulsję Oilatum do kąpieli.Tą emulsję stosuje się nawet u niemowląt,więc może warto spróbować.Jest wiele innych w aptece emulsji do kąpieli,lecz niestety wszystkich nazw nie pamiętam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post