rak pluc a rak kory nadnerczy

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
ara81
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2016, o 18:49

rak pluc a rak kory nadnerczy

Post autor: ara81 »

prosze o porade, mama zostala zdiagnozowana nowotworem prawego pluca z przerzutem do prawego nadnercza, po 4tej chemii bardzo zle sie czula i powtorzyli badania stwierdzajac ze to jednak jest rak kory nadnerczy, czy moze dojsc do takiej pomylki w diagnozie? gdy powiedzieli ze to pluca to stwierdzili na bazie biopsji z nadnercza nie pobrano zadnego materialu z pluc do badan histopatologicznych, czy na podstawie tej biopsji z nadnerczy sa w stanie stwierdzic ze to nowotwor pluc a nie nadnerczy? prosze niech mi ktos pomoze zrozumiec ten blad?
dimedicus

Re: rak pluc a rak kory nadnerczy

Post autor: dimedicus »

Na ten temat należy się pytać tam gdzie wykonano taką diagnozę.

Z mojej strony mogę powiedzieć że na podstawie badania histo-pato. pobranego materiału z nadnercza,można brać pod uwagę również wystąpienie raka płuc,co jest bardzo częstym przypadkiem taka zależność.
Zależność jest w obydwie strony. Jeśli tu to i tu.
ara81
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2016, o 18:49

Re: rak pluc a rak kory nadnerczy

Post autor: ara81 »

dziekuje za odpowiedz, ja poprostu nie potrafie zrozumiec jak to mozliwe ze zdiagnozowali raka pluc, a po nieudanych chemiach zbadali powtornie ten sam material histo-pato z nadnerczy, bo sama jezdzilam zeby wypozyczyc i stwierdzili, ze to jednak nadnercza. Czy gdyby pierwsza diagnoza byla ze to nadnercza to podawali by inna chemie czy cytostatyki bylyby te same jak na pluca?
dimedicus

Re: rak pluc a rak kory nadnerczy

Post autor: dimedicus »

Była by leczona jednym cytostatykiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post