Czy mogę przejść na dietę bezglutenową?

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Czy mogę przejść na dietę bezglutenową?

Post autor: Peter88 »

Witam;)
Przytyłem dzieki Twojej dziecie ;), jadłem jak normalny człowiek nie majacy problemu z trądzikiem, jadlem co popadnie...dosłownie :P i odbiło mi się to na twarzy i teraz zamierzam przestać...i chce przejść na diete bezglutenowa..kolega zrobił mi taka liste co jeść a czego nie..Mozesz zerknać ? jeśli masz jakieś uwagi, prosze Cie popraw go i dopisz swoje uwagi, z góry dziekuje!!xxxxxx
Możesz jeść: ryż biały, ryż brązowy, kasza gryczana, kasza jaglana z prosa, wafle ryżowe naturalne, kaszka ryżowa, kaszka kukurydziana, świeże i nieprzetworzone mięso (drób, wołowina, wieprzowina, konina, cielęcina), ryby, jaja, mleko, kefir, jogurty naturalne, maślanka, masło, margaryna, tłuszcz roślinny, smalec, oliwa z oliwek, olej roślinny, WSZYSTKIE owoce, WSZYSTKIE warzywa, cukier, dżem, miód, herbata, kawa, sól, pieprz, majeranek, koperek, bazylia, woda, ocet winny, ocet jabłkowy, soda spożywcza, miód, kapusta, kapusta kiszona, zioła, galaretka, kisiel, Martini, rum, sake, wódka smirnoff, wódka pałacowa, wódka luksusowa, wina wszelkie.
Nie możesz jeść : wszystkie pieczywa, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, płatki zbożowe, musli, batony typu: mars, 3bit, kit ket itd., bułki tarte, panierki do mięsa, przypraw typu vegeta, ryb w panierce, mięsa w panierce, smażonych warzyw, majone, ketchup, chrzan, jogurty owocowe, maślanki owocowe, napoje czekoladowe, czekoladę, słodycze, konserwy rybne, kiełbasy, kaszanki, pasztety, curry, makarony, pierogi, kasza pszenna, kasza żytnia, pyzy, kopytka, naleśniki, gotowe sosy, sosy z torebek, zupki chińskie, wszelkie mąki, śmietanę, zagęstniki, produkty mleczne o obniżonej ilości tłuszczu, cola, pepsi, fanta, napoje gazowane, piwo – wszelkie, whisky, ocet, ciastka, ciasta, zupy z dodatkiem mąki, spaghetti.
Dietka

Re: Czy mogę przejść na dietę bezglutenową?

Post autor: Dietka »

Jeśli chodzi o diete należy pamiętać by trzymać się jej cały czas a nie jeść co popadnie bo to odbije się na skórze. Musisz cały czas pilnować tego co jesz unikać przetworzonej żywności bogatej w cukry czy tłuszcze. A co do diety bezglutenowej w sklepach jest coraz więcej produktów bezglutenowych co ułatwia przeprowadzenie tej diety. Ogólnie ja bym wykluczyła alkohole z diety i z tym smalcem tez nie przesadzała. Podstawa zdrowej diety jest jedzenie wszystkiego w ograniczonych ilościach -a nie odmawianie sobie czegoś na siłę a następnie zaśmiecanie organizmu tym czego się unikało wcześniej. Przypomina mi to ,,diety' jakie znaczna cześć kobiet stosuje-efektem jest jojo. Musisz cały czas uważać na to co jesz i być wytrwałym. W sumie co do diety bezglutenowej mam podzielone zdanie w kwestii trądziku -gdyż niekoniecznie musi ona poprawić ten stan .Ale można zawsze spróbować:)
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Re: Czy mogę przejść na dietę bezglutenową?

Post autor: Peter88 »

Dzieki Twojej diecie na mase, przytyłem sporo oj, bardzo sporo :D
Jestem zadowolony z efektów, tylko martwi mnie jedno... "na twarzy wygladam jak pączek" co w takim wypadku zrobić teraz by pozbyć sie tego skutku ? Mam na nowo zaczac się odchudzać ? Czy poprostu wrocic do mojej diety jaka stosowałem jakiś czas temu czyli duzo warzyw, owoców, duzo ryb, jajek, duzo wody to wtedy moja twarz wroci do normalnosci ? Co polecasz? może jakieś cwiczenia( nie wiem sam jakie ), bylem świadomy, ze jesli przytyje na buzi zrobie sie okraglejszy. Moje policzki sa teraz takie wypełnione, pulchne.
Dietka

Re: Czy mogę przejść na dietę bezglutenową?

Post autor: Dietka »

No niestety wzrost masy ciała u każdego widać w innych miejscach- brzuch, uda twarz...itp..Możesz spróbować ćwiczenia na wysmuklenie owalu twarzy w sieci ich nie brakuje a mi ciężko opisać. Być może ta okrągła twarz to nie efekt dodatkowych kg ale objaw choroby tarczycy- kiedy ostatnio robiłeś badanie tsh? Ja mam często napuchniętą twarz bez przyrostu kg z tarczycy.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Re: Czy mogę przejść na dietę bezglutenową?

Post autor: Peter88 »

Robiłem badanie TSH i jest w normie.
Dawke mam 75, na dniach ide do lekarza.
Wiec to napewno wina kg.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post