Biała plamka na napletku, nie boli, nie swędzi, nie piecze

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
adz
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2016, o 19:30

Biała plamka na napletku, nie boli, nie swędzi, nie piecze

Post autor: adz »

Witam.
Mam juz dobrze ponad 20 lat. Od jakichś 5 lat (a moze i wiecej bo nie pamietam kiedy sie to pojawilo) mialem mała biala plamke na napletku, przez pare ostatnich miesiecy bardzo sie jednak rozrosla... Ta najwieksza plama na napletku wyglada troche jak dalmatynczyk-nie jest jednolicie biala (co zreszta widac na zdjeciu), ale powstaly inne plamy... Sa mniejsze ale za to sa jednolicie biale. Wystepuja na calym czlonku, nie mam ich na jadrach ani na zadnym innym miejscu na ciele... Mam tez stulejke, ale z tego co jestem w stanie dostrzec to sam zoladz wyglada normalnie, bez przebarwien, aczkolwiek stulejka jest pelna (zrobila sie pelna z czasem, bo kiedys moglem zdejmowac napletek normalnie, pozniej juz nie, az w koncu zostala nieduza dziurka... ale nie mam zadnych problemow z oddawaniem moczu) i nie jestem w stanie dostrzec za duzo zoledzia...

Plama wyglada jak jakas nieopalona biala skora. Nic mnie to nie boli, nie swedzi, nie piecze, nie luszczy sie... Chcialbym sie jednak z tym uporac zanim udam sie w koncu na usuniecie stulejki...

Czy jest to bielactwo? Czy moze grzybica ktora mogla sie rozwinac na napletku z uwagi na stulejke (z drugiej strony plamy wystepuja juz nie tylko na napletku, ale i u podstawy penisa)? Czy cos innego?

Gdzies czytalem, ze moze to byc tez efekt nerwicy.

Czy moznaby to potraktowac jakimis mascmi?

Z gory dziekuje za odpowiedzi...
carboczar

Re: Biała plamka na napletku, nie boli, nie swędzi, nie piec

Post autor: carboczar »

Przedstawiony objaw wskazuje na zaburzenia barwnikowe skóry wynikające:z przyczyn genetycznych,zmian zapalnych skóry,stosowania leków ale też choroby wątroby.Objaw może wskazywać na: plamy soczewicowate lub bielactwo nabyte(gdzie czynnikiem powodującym między innymi są sytuacje psychogenne czy nerwicowe,również zaburzenia w pracy tarczycy,cukrzycy czy też choroby krwi)Wskazane są wykonanie badani krwi w tych obszarach.Zanim się rozpocznie leczenie należy zdiagnozować przyczynę, być może,to być objaw wtórny i wystarczy leczyć przyczynę pierwotna.Tak że wskazana jest wizyta u dermatologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post