Bolący guzek :(

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
czarna8888
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:48

Bolący guzek :(

Post autor: czarna8888 »

Dzien dobry mam wstydliwy problem ponieważ od 3dni mam jakis maly,twardy bolący guzek na zewnatrz odbytu. Pare lat temu mialam problem ponieważ przez moja zla diete nabawilam sie hemeroidów. Kiedy zmienilam diete i tryb zycia. Zaparcia ustaly, jedynie co mi pozostalo to niekiedy po wyproznianiu moj odbyt byl tak jakby wybrzuszony pojawial sie niewielki swiat ale za pare godzin ustawalo . Zauwazylam tez ze gdy jem produkty bogate w blonnik to te zylaki odbytu po wyproznieniu prawie sie wogole nie pojawialy.Ale od 3dni po defekacji pojawil mi sie oprocz tych zylakow maly guzek mniejszy niz ziarenko grochu. Jest twardy ,boli najbardziej kiedy chodze. Nie mam zaparac ,krwawien. Tylko swiat i lekkie pieczenie. Smaruje to kremem procto0hemolan torche pomaga ale ten guzek ciagle jest. Najbardziej boli przy dotyku ,kiedy sie lepiej przyjrzalam zauwazylam rowniez ze tam gdzie jest ten guzkek znajduje sie czarna plamka podobna do pieprzyka :( .
dimedicus

Re: Bolący guzek :(

Post autor: dimedicus »

Wskazane przedstawić zdjęcie ale najprawdopodobniej są to hemoroidy. Wg mojej oceny jakoś do kremów na hemoroidów nie mam przekonania,i zwykle zalecam czopki(2 x dn i po każdym wypróżnieniu) oraz leki doustne na żylaki.Krem jako dodatek zew.
Można stosować nasiadówki z kory dębu( o ile nie jest się w ciąży) dużo płynów i nie wypróżniać się wysiłkowo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post