Dieta na Przytycie- "Masa"

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Dieta na Przytycie- "Masa"

Post autor: Peter88 »

Wiem, że w poprzednim wątku dałas mi linka odnosnię "przybrania masy" doceniam to, ale chce załozyć odzielnny wątek w którym bede pisał wszystko i jak cała moje przybieranie na masie przebiega.
Wiesz, że mam pewien problem ze skóra wiec nie wszystko mogę wcinać bo jak zjem coś niezdrowego lub słodkiego, pikantnego=ostrego odrazu mam pogorszenie na twarzy.

Wzrost 182-183 waga aktualna: 69,7.

Jak wiesz w mojej diecie od lat już nie ma: cukru, soli, słodyczy, przypraw, alkoholu- Tych rzeczy najbardziej unikam. Bardzo boje się pić mleka, kefirów, maślanek, jogurtów, serków wiejskich, serków topionych, serów zółtych (poprostu ma strach przed tymi produktami, kiedyś ktoś mi mowil, że nalezy unikać tych produktów bo pogarszaja stan skóry trądzikowej i ogolny stan zdrowia) ja juz sam nie wiem co jeść. Bardzo chciałbym przytyć tak do 75-78 kg, żeby ta waga sie rozłozyła w miare okej, zeby wszystkie KG nie poszły mi czasem w pupe badz brzuch bo wtedy bedzie to tragicznie wygladało a najbardziej sie boje bym nie przytył na TWARZY bo niechce wygladać jak PĄCZEK. Na codzien jezdze na rowerze (około 20-30km) <-- nie wiem czy to nie bedzie przeszkadzać w nabieraniu masy inaczej przytyciu, w dodatku od poniedziałku zaczynam chodzić na siłownie.
Pomozesz mi ułozyć odpowiednia diete dla mojej buzki ? Naprawde chce mieć taka dietke bym sobie nie zaszkodził ;/. Dlatego jeśli możesz to bardzo Cie prosze pomoż mi ułozyć taka diete, nie musisz sie spieszyć. Jak bedziesz miała chwile to ułóz, pomyśl co bedzie najlepszym wyjsciem. Niechce brac zadnych odzywek, juz od leków mam dość watrobe zniszczona, chce naturalnie przytyć i prawidlowo. Niechce zeby to tez były takie posiłki jak dla sportowców, bo wiekszosc ludzi ktorzy stosuja diete na przytycie nie maja problemów ze skóra, ja akurat zmiany tradzikowe mam rozsiane na twarzy, klatce piersiowej i plecach.
Niechce by te posiłki miały zbyt wielki poziom(indeks) glikemiczny. Najbardziej mi zalezy by moje raczki ciut przytyły...Bo przez te leki które przyjmuje schudłem ponad dobre 10kg..a wraz z tym rece też spadły..Chce aby moje BICEPSY urosły :D:D Mam nadzieje ze mi pomożesz.I moja najwieksza zguba nie wiem ile dziennie wcinać posiłków i o ktorej godzinie?
Dietka

Re: Dieta na Przytycie- "Masa"

Post autor: Dietka »

Wiesz Peter w twoim przypadku nie jest łatwe układanie dań, które przyczyniłyby się do wzrostu masy ciała.Gdyż w diecie na masę dominującym składnikiem jest białko i węglowodany - nie możesz jeść dużo mięsa czy jajek bo one mogą pogorszyć trądzik Nie wiem natomiast dlaczego tak boisz się picia kefiru -przecież to bardzo zdrowy produkt oczyszczający organizm i cerę( nie wierzysz to poczytaj o tym w sieci, jest wręcz zalecanym produktem przy trądziku). Wg mnie powinieneś ograniczyć jazdę rowerem jak chcesz chodzić na siłownię bo ten rower spala kcal a buduje głownie mięśnie brzucha i nóg. Na klatkę piersiową i ramiona polecam pływanie. Postaram się coś przygotować- ale uwierz nie będzie to proste bo wielu produktów nie możesz jeść.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Re: Dieta na Przytycie- "Masa"

Post autor: Peter88 »

Kiedyś ktoś mi tak w głowie głupot nakład, ze sery, kefiry sa niezdrowe.
Ale teraz bede jadł tak jak mówisz.
Miesa teraz wcinam schabowe, karkówki, dewolaje wiec smiało mozesz dołaczyć je do diety. Tyle postaraj sie by dieta tak była zbilansowana by nie zaszkodziła mi na cere(zbytnio). Chce naprawde przytyć, bardzo mi na tym zalezy. Mam nadzieje, ze przeczytałas posta w "diecie na schudniecie". Odnosnie pływania zbytnio nie moge pływać bo chlor szkodzi na cere, zbytnio ja wysusza a co za tym idzie pobudza gruczoły lojowe i skóra wytwarza zbyt duze ilosci łoju. Widzisz napisałas w poscie "peter ciesz sie zyciem, poki jestes młodym" meka twra tyle lat ze to, tamto i widzisz sama wszystkiego człowiek sie musi wystrzegać az chwilami nie powiem brzydko co sie chce zrobić...
Jajka tam moge jesc, nie zauwazyłem pogorszenia po jajkach.
Wiec napis zGosi tak jak uwazasz, ja cierpliwie czekam.
Bardzo Cie prosze o ułozenie tej diety i godziny bym wiedział jak sie stosować do nich.
Mam nadzieje, ze stopniowo Kilkogramów bedzie mi przybywać.
Dodam, ze uwielbiam jesc warzywa, owoce.
Ostatnio zaczołem tez wprowadzać produkty z puszki takie jak np. kukurydza, groszek itd. Czy jest to niezdrowe?
A co odnosnie "papyrki czerwonej", "cebuli", "czosnku" moze mi zaszkodzić, niby w jakims stopniu jest pikantna ?

Dziekuje Ci, serdecznie ! Pozdrawiam
Dietka

Re: Dieta na Przytycie- "Masa"

Post autor: Dietka »

Wiem, że jest ci ciężko z tym i mogę sobie tylko wyobrazić co czujesz. Ale staraj się myśleć optymistycznie może ten stan kiedyś minie? Nie znam się na trądziku - ale wiedz jedno nie ważne jak wyglądasz ale jakim jesteś człowiekiem. Ci co tylko patrzą na wygląd są niedojrzali i puści powinieneś o tym pamiętać. A na twarz może wypróbuj coś łagodniejszego przez tydzień np krem z ziaji z pantenolem 10% koszt 7zł, cynk, olej z wiesiołka.
Davidddek
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2016, o 15:52

Re: Dieta na Przytycie- "Masa"

Post autor: Davidddek »

Od dłuższego czasu staram się przybrać na wadzę. Od zawsze byłem bardzo szczupły, mimo że niczego sobie nie odmawiałem. Czasami wydaje mi się, że jem wręcz za dwóch, to nie przytyłem ani jednego kilograma. Ostatnio czytałem artykuł o diecie na przybranie wagi REKLAMA ale sam nie wiem czy to będzie skuteczne, skoro do tej pory mi się nie udało przytyć. Może ma ktoś sprawdzony sposób na przybranie na wadze?
Dietka

Re: Dieta na Przytycie- "Masa"

Post autor: Dietka »

Davidddek, Temat już był kilka razy poruszany. Również w dziale diet są takie diety. Wystarczy poszukać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post