Ból żeber przy mostku

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
heniek85
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2016, o 20:04

Ból żeber przy mostku

Post autor: heniek85 »

Ból żeber przy mostku
Witam mam pytanie otóż od mesiaca odczuwam ból w klatce piersiowej nie jest on mocny ani uciążliwy boli głównie przy ucisku występuje on na łączeniu żeber z mostkiem po lewej stronie. Ból zaczął się gdy remonrowalem koledze pokój wstępnie myślałem ze jest to ból z powodu zaziebienia ale niestety nie przechodził. Pracje fizycznie ból zanika przy przemęczeniu lub w trakcie ruchu rozchodzi się na całą lewa stronę żeber. Jednak najbardziej jest on uciążliwy podczas wstawania lub przy dłuższym odpoczynku. Nie udezylem się ani nie mam żadnego widocznego guza nie mam też żadnego kaszlu czy problemów z odychaniem (pale papierosy a więc zwykły kaszel palacza). Zazwyczaj jest to tępy ból przy nacisku lub w stanie spoczynku co to może być jest mi ktoś w stanie pomoc? Dodam że ciśnienie krwi tez mam w normie
dimedicus

Re: Ból żeber przy mostku

Post autor: dimedicus »

Czy te bóle są dławiące,czy występuje refluks,odbijanie,przelewanie w brzuchu,gazy inne objawy?
Bez badania nie można ocenić gdyż przyczyn takiego objawu jest wiele,np od kręgosłupa,płuc,serca,trzustki,stres,nerwica,może zapalenie oskrzeli/płuc bezobjawowe itd...
heniek85
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2016, o 20:04

Re: Ból żeber przy mostku

Post autor: heniek85 »

Czasem mam odruchy wymiotne np po wypiciu kawy lub nad ranem ale ból pojawił się po pracy w przeciagu natomiast ciśnienie krwi jest w normie ból jak juz napisałem nie jest wyjątkowo uciążliwy jednak odczuwalny. Jakie badania należało by wykonać żeby dowiedzieć się co to może być?
admin. med.

Re: Ból żeber przy mostku

Post autor: admin. med. »

Proszę wykonać badanie krwi z uwzględnieniem w kierunku wątroby( ALAT, AspAT) oraz USG j.brzusznej
Bardzo możliwe,że tylko ZJD ale zobaczymy wyniki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post