Upadek na zewnętrzną stronę kostki :(

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
kocikproceder
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2016, o 19:16

Upadek na zewnętrzną stronę kostki :(

Post autor: kocikproceder »

Witam mam problem , a mianowicie dzisiaj podczas grania w piłkę przewróciłem się i spadłem z dużą siłą na zewnętrzną stronę stopy. Wydaje mi się że niemam żadnego złamania jedak noga mocno spuchła ,a opuchlizna jest wielkości kostki. Jutro mam maturę i muszę w jakiś sposób zjawić się na niej.Nie mogę na nią stanąć,opuchlizna ogranicza ruch poruszam tylko dwoma palcami. Poruszanie resztą palców jest bolesne. Pytanie brzmi co mogło się stać czy mam zerwane ścięgna ,wiązadła czy może to woreczek stawowy czy poprostu zwykłe zwichnięcie? Dodam że parę lat temu miałem zerwanie ścięgna,wiązadła i noga poszła w gips na miesiąc.Jak już wspomniałem jutro mam maturę i muszę w jakiś sposób dostać się na egzamin pomimo bólu dodam też że niemoge wybrać sie do lekarza iż nie posiadam ubezpieczenia zdrowotnego.Powiedzcie mi co to może być, jak uśmierzyć ból i w jaki sposób zadbać o stopę.Jak narazie smaruję ją mascią oraz założyłem bandaż elastyczny by trochę ją unieruchomić. Dołączam także zdjęcie.
dimedicus

Re: Upadek na zewnętrzną stronę kostki :(

Post autor: dimedicus »

Zgodnie z ustawą: ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t. jedn. Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027 z późn. zm.) uczeń uczący sie jest z ubezpieczony do 18rż a jeśli się nadal uczy to do 26 rż ale musi być zgłoszony do ubezpieczenia. Można się zgłosić na SOR gdzie zostanie wykonane badanie
A teraz na temat,nie ocenię bez rtg lub usg stan urazu,niewątpliwie jest wylew,pytanie czy tylko?
Co obecnie a więc zimne okłady,odpoczynek z nogą uniesioną,nie stawać na nogę a jeśli tylko w bandażu uciskowym(elastycznym) kule łokciowe, stosować żel Lioton 1000.
I tak trzeba się udać do lekarza i tak,samo nie przejdzie,więc lepiej od razu.
irenist
Ekspert fizjoterpeuta
Ekspert fizjoterpeuta
Posty: 67
Rejestracja: 5 mar 2016, o 20:10

Re: Upadek na zewnętrzną stronę kostki :(

Post autor: irenist »

Jak to się stało, że nie masz ubezpieczenia zdrowotnego?? Jeżeli sie uczysz to zgodnie z prawem szkoła powinna Cię zgłosić do ubezpieczenia.
A co do stopy, to tak na oko nie ma co oceniać, trzeba wykonać rtg i USG stawu. Na chwilę obecną stopę możesz smarować czymś takim jak Arcalen. Na maturę pójdziesz najwyżej o kulach. Pamiętaj aby nogę trzymać na podwyższeniu, wtedy obrzęk będzie łatwiej schodził.
kocikproceder
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2016, o 19:16

Re: Upadek na zewnętrzną stronę kostki :(

Post autor: kocikproceder »

Uczęszczam do szkoły zaocznej przez to tez jestem nieubezpieczony. No nic w takim razie dostosuję się do zaleceń.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post