Podejrzenie raka sromu

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
adaskooow
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 12:09

Podejrzenie raka sromu

Post autor: adaskooow »

Witam.
Od jakiegoś czasu mama skarżyła się na jakieś bóle w okolicy odbytu.
Ponieważ jest Ona dość ciężką (nie o wagę chodzi) osobą i trudno ja przekonać do czegokolwiek zwodziła mnie i rodzinę, że już wszystko wyleczone, że była u lekarza dostała recepty i po problemie.
Niestety oszukała Nas i przyznała się, że coś jej jednak dolega lecz minęło sporo czasu.
Mieszkamy bardzo daleko od siebie, ale gdy wszystko wyszło na jaw, zabrałem ją prywatnie do kilku lekarzy ponieważ nie zawsze chciała dać się zbadać i przy kilku pierwszych wizytach płaciłem jedynie za jej wejście do gabinetu i chwilę rozmowy bo badać się nie dała.
Po kilku przygodach dała się zbadać i jest podejrzenie raka sromu. W zasadzie to lekarz jest prawie pewien a jedyne wątpliwości tkwią w tym, ze jak powiedział jest tylko ginekologiem a nie onkologiem.
Jego zdaniem na leczenie jest już za późno i z czasem będzie już tylko coraz gorzej.
Mam pytania odnośnie leczenia czy zmniejszania bólu.
Jesteśmy umówieni na specjalistyczne badania żeby być pewnym co jej dolega i zastanawiam się co dalej.
Czy zostanie w szpitalu lub dostanie przydział do jakiejś placówki, czy ma wracać do domu a w razie napadu bólu dzwonić po pogotowie? Jak wygląda sytuacja osoby chorej?
dimedicus

Re: Podejrzenie raka sromu

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim należy wykonać badani i od tego będzie uzależnione leczenie o ile jest to zmiana onkologiczna być może tylko w stanie in situ.Nie zawsze jest konieczność hospitalizacji przy tego typu zmianach.Pomijam że nie można tu ocenić co się dzieje.Zbyt mało info.
Leczenie wdraża się po diagnostyce a na obecnym etapie można stosować tylko NLPZ które mają działanie też p.bólowe
Dagins
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2016, o 15:29

Re: Podejrzenie raka sromu

Post autor: Dagins »

Bardzo przykra sytuacja, chyba Cię rozumiem, przez co przechodzisz, Też mieszkam daleko od mamy i też mam podobna sytuację, że mam jest dość uparta i nie chce, ani się leczyć, ani badać.
Nawet z mężem podsuwamy jej różne możliwości, wspominam o badaniach, ktore mogą dać jej pewności i spokój, jeśli chodzi o nowotwory, ale nic z tego.
Ostatnio pokazałam jej stronę REKLAMA gdzie można zamówić badania genów. Co z tego, że chcielibyśmy jej zamówić takie badania, zapłacić za nie, jeśli ona i tak pewnie ich nie wykona?
Jak w takiej sytuacji sobie radzić? Jak przekonać dorosłą osobę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post