HPV - CIN 1

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
zxcvb
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2016, o 17:47

HPV - CIN 1

Post autor: zxcvb »

Witam,

Moja dziewczyna miała robioną cytologię jakiś czas temu i wynik badania wyszedł LSIL CIN1. Miała robione również badanie na hpv, jakiś wirus wyszedł z grupy (nie podano jaki konkretnie), ale na pewno wykluczono wirus 18 i 16.
Podczas wykonywania cytologii, dziewczyna miała końcówkę zapalenia pęcherza, na badaniu zaznaczono niezbyt czytelny odczyt ze względu na komórki zapalne (xx) obraz cytologiczny nieprawidłowy (x) zmiany związane z infekcją HPV CIN1 (x). Chciałem się dowiedzieć czy taki wynik może być spowodowany nie do końca wyleczonym zapaleniem, czy wykazanie CIN1 jest decydujące i wyleczenie zapalenia nie zmieni wyników cytologii?

Dodam, że dziewczna miała wykonywaną cytologię jakieś 8 miesięcy temu i wszystko było w porządku. Czy to możliwe, że od tak w 8 miechów zrobił się CIN1? Czytałem, że najpierw pojawiają inne zmiany poprzedzające CIN.

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam
dimedicus

Re: HPV - CIN 1

Post autor: dimedicus »

zxcvb pisze:Dodam, że dziewczna miała wykonywaną cytologię jakieś 8 miesięcy temu i wszystko było w porządku. Czy to możliwe, że od tak w 8 miechów zrobił się CIN1?
To co było kiedy nie oznacza że nie jest dziś i do takiego stanu może dojść.Zazwyczaj towarzyszy zakażeniu wirusem HPV
W tym przypadku jest wskazane powtórzenie badania.Wynik nie jest związany ze stanem zapalnym pęcherza
ODPOWIEDZ