Wywóz leków: silne podejrzenie złej woli ze strony prokuratury

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Wywóz leków: silne podejrzenie złej woli ze strony prokuratury

Post autor: admin. med. »

Postępowania podejmowane przez niezależne prokuratury nie likwidowały bezprawnego, nielegalnego eksportu leków z Polski, a w wielu przypadkach sprawy umarzano z uwagi na niską szkodliwość czynu. Umorzono około 80 spraw - ocenia Stowarzyszenie Aptekarzy Tradycyjnych.

Farmaceuci, którzy walczą o swoje miejsca pracy są zbulwersowani postępowaniem Pana Seremeta, byłego Prokuratora Generalnego, oraz podległych mu prokuratorów, w ciągnącej się od dziesięciu lat, sprawie znikających z Polski leków ratujących życie.

Zwracamy się do Pana z prośbą o podjęcie zdecydowanego działania w związku z fiaskiem śledztw dotyczących afery lekowej za rządów PO-PSL - pisze mgr farm. Piotr Korzeniowski, prezes Stowarzyszenia Aptekarzy Tradycyjnych, w liście do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry.

Opierając się o wieloletnie, doświadczenia i spostrzeżenia stwierdzamy iż postępowania podejmowane przez niezależne prokuratury nie likwidowały bezprawnego, nielegalnego eksportu leków z Polski, a w wielu przypadkach sprawy umarzano z uwagi na niską szkodliwość czynu. Umorzono około 80 (osiemdziesiąt) spraw!

Co więcej Nadzór Farmaceutyczny, który wszczynał sprawy, miał utrudnione monitorowanie dalszego postępowania. W wyniku czego skala tej patologii zwiększała się. Praktycznie rzecz biorąc do tej pory, poza pojedynczymi przypadkami, nielegalni eksporterzy nie spotykają się z reakcją ze strony prokuratury.

Uważamy, że ostatnie posunięcie Pana byłego Prokuratora Generalnego polegające na zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego zakazu reklamy aptek wskazuje na stronniczość Pana Seremeta, że opowiedział się po stronie tych którzy, z placówek systemu zdrowia, jakimi były jeszcze niedawno apteki, uczynili wygodne miejsca do robienia podejrzanych transakcji takich jak: wciskanie klientom (pacjentom) suplementów diety, o znikomej wartości terapeutycznej, odwrócony łańcuch sprzedaży leków i wyłudzanie zwrotu podatku VAT od wyeksportowanych leków.

"Zawarty w art. 94a ustawy Prawo farmaceutyczne zakaz reklamowania aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności stanowi najważniejszą podstawę i gwarancję prawidłowego funkcjonowania aptek jako placówek ochrony zdrowia publicznego" - napisał w liście do Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, dr n. farm. Marek Jędrzejczak, prezes Forum Polskiej Farmacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post