Borykam się z bólem stawów,wysiadają mi biodra, kolana, kręg

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
gosiara
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2016, o 09:50

Borykam się z bólem stawów,wysiadają mi biodra, kolana, kręg

Post autor: gosiara »

Witam !!! Od długiego czasu borykam się z bólem stawów,wysiadają mi biodra, kolana, kręgosłup. Lekarz zlecił badanie i proszę o interpretację
Magnez w surowicy 2,11 mg/dl
Wapń 4,61
RF 10,5
poza tym morfologia w normie za wyjątkiem MCHC powyżej normy a MPV poniżej normy !

Na razie czekam na zrobienie rezonansu odcinka L-S, w odcinku szyjnym mam implant dysku, osteofitozę, ucisk na kanały nerwowe, stenozę i w związku z tym odmawiają mi rehabilitacji, lekarz podejrzewa RZS lub toczeń bo zdarza mi się wysypka typowa dla tocznia w kształcie motyla na twarzy, okresowo strasznie swędzi mnie łokieć, po czym pojawia się na nim wysypka, potem samo wszystko znika.Jakie jeszcze badania należałoby wykonać aby potwierdzić lub wykluczyć te choroby !?

_________________
gosia
dimedicus

Re: Borykam się z bólem stawów,wysiadają mi biodra, kolana,

Post autor: dimedicus »

gosia pisze:
Wapń 4,61
jednostki to jedyny parametr bez wzg na jednostki jest nieprawidłowy,pozostałe nie mają znaczenia klinicznego.
gosiara
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2016, o 09:50

Re: Borykam się z bólem stawów,wysiadają mi biodra, kolana,

Post autor: gosiara »

Reumatolog powiedział że wyniki mam super, tylko dlaczego tak boli.?? Przepisał mi furę lekarstw STRUCTUM,CALCENATO, MYOLASTAN, KETONAL, METYPRED, ANESTELOC, !!!?

_________________
gosia
dimedicus

Re: Borykam się z bólem stawów,wysiadają mi biodra, kolana,

Post autor: dimedicus »

lekarz zlecił leki na stawy,kości,uspokajające,przeciw zapalne i osłonowe na żołądek.Sądzę że tak dla spokoju ale uważam że należy diagnozować dalej.Nie wiem jak tam z dokładnie z kręgosłupem,tu może leżeć przyczyna,niezależnie od innych zmian.
gosiara
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2016, o 09:50

Re: Borykam się z bólem stawów,wysiadają mi biodra, kolana,

Post autor: gosiara »

Szyjny odcinek opisałam wyżej , w odcinku L4-L5 stwierdzono niewielki kręgozmyk, 20 grudnia mam termin rezonansu, jakiś czas temu ortopeda stwierdził rozmiękanie rzepki, teraz drugie kolano zaczyna boleć , biodra, nadgarstki, barki, łokcie . Teoretycznie normalnie wstyd biegać po iluś lekarzach w moim wieku(41) neurolog wysłał mnie do reumatologa bo stwierdził że to chyba stawy, a mi już ręce opadają bo od paru lat żyję z bólem czasem leżę cały dzień i robię tylko to co niezbędne. I jak widzę dalej nic nie wiadomo, czyli z kolanem do ortopedy, z kręgosłupem do neurologa a z z resztą do reumatologa ?

_________________
gosia
dimedicus

Re: Borykam się z bólem stawów,wysiadają mi biodra, kolana,

Post autor: dimedicus »

Wynik RM powinien dać odp.Ja uważam że problem leży po stronie kręgosłupa.Nic tu nie wskazuje na problemy reumatologiczne.Nie musi występować jedna jednostka chorobowa.Na przepychanki lekarzy nie mam wpływu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post