Refundowane wyroby medyczne?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Refundowane wyroby medyczne?

Post autor: admin. med. »

Będzie lista refundowanych wyrobów medycznych
Ministerstwo Zdrowia kończy pracę nad ustawą, która umożliwi stworzenie listy refundowanych wyrobów medycznych. - Taki mechanizm ma powstać dla kilku grup wyrobów medycznych - wyjaśnia wiceminister Krzysztof Łanda. - NFZ bez sensu wydaje setki milionów złotych. Na pewno kilka miesięcy jest nam potrzebnych, może 3-4 miesiące. Ale chciałbym, żeby to się stało jak najszybciej, bo każdy dzień bez tej ustawy to są niepotrzebne koszty po stronie Funduszu - podkreśla.
Np. przy operacji zaćmy Ministerstwo Zdrowia chce osobno płacić za zabieg i osobno za soczewki. - Teraz to jedna taryfa i to jest błędem. Ogranicza to możliwości pacjenta - mówi Łanda. - W związku z tym, jakie soczewki stosuje szpital? Najtańsze, bo im tańsza jest soczewka, tym więcej mu zostaje. Ten system jest niewłaściwy.

- Wyjmiemy koszt soczewki, obniżymy wycenę procedury, ale będziemy płacić tylko za wykonanie operacji, która jest taka sama dla różnych soczewek. I stworzymy co najmniej dwie odrębne grupy. Jedna to będą soczewki podstawowe, a druga - soczewki multifokalne, które dzisiaj są zupełnie niedostępne dla pacjentów. W każdej z tych grup, zarówno soczewek podstawowych, jak i multifokalnych, będzie jedna bądź kilka, które będą dostępne bezpłatnie dla pacjentów. Jeżeli ktoś sobie życzy soczewkę powyżej limitu, to oczywiście może dopłacić - tłumaczy wiceszef resortu zdrowia.
źródło:mp.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post