NEOXEN.Bóle mięśni i stawów po urazach, stanach zapalnych tkanek miękkich

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

NEOXEN.Bóle mięśni i stawów po urazach, stanach zapalnych tkanek miękkich

Post autor: admin. med. »

NEOXEN.Bóle mięśni i stawów po urazach, stanach zapalnych tkanek miękkich - zapalenie ścięgien, więzadeł mięśni

W skład NEOXENU wchodzi substancja czynna naproksen (100 mg/g), należąca do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Lek stosuje się miejscowo na skórę – przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
NEOXEN powoduje zmniejszenie bólu i obrzęku oraz zapewnia powrót sprawności ruchowej.
Żel ma barwę białą i zapach charakterystyczny dla mentolu.
Lek wywołuje na skórze przyjemne uczucie chłodu.

Skład: Naproksen (Naproxenum) 100 g/mg. Zawiera choliny chlorek.

Wskazania do stosowania: Leczenie miejscowe: bólu mięśni i stawów po urazach (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania itp.); stanów zapalnych tkanek miękkich – zapalenie ścięgien, więzadeł mięśni i stawów; choroby zwyrodnieniowe stawów.

Dawkowanie i sposób podawania:Neoxen należy stosować miejscowo na skórę 2 do 6 razy na dobę w odstępach kilkugodzinnych. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednokrotnie użyć pasek żelu o długości około 4 cm. Po aplikacji, produkt leczniczy rozprowadzić i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu produktu leczniczego należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy. Produktu leczniczego nie należy przykrywać opatrunkami, takimi jak bandaże czy plastry. Dawkowanie u dzieci:
Neoxen nie jest stosowany u dzieci poniżej 3 lat.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na: substancję czynną – naproksen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, salicylany i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym kwas acetylosalicylowy). Nie stosować u dzieci do lat 3.
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania. Produkt leczniczy należy ostrożnie stosować: w przypadku wystąpienia w przeszłości reakcji alergicznych (wysypka, świąd, zaczerwienienie), podczas leczenia lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych; gdy stosowany jest na duże powierzchnie skory długotrwale, gdyż istnieje możliwość wystąpienia ogólnoustrojowych reakcji niepożądanych. Po wystąpieniu wyżej wymienionych objawów należy odstawić produkt leczniczy.
Ze względu na możliwość wchłonięcia naproksenu do krwioobiegu należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów
z niewydolnością wątroby, nerek, owrzodzeniem przewodu pokarmowego i skazą krwotoczną. UWAGA: Nie należy stosować produktu leczniczego na uszkodzoną skórę, otwarte rany, na stany zapalne skory, błony śluzowej oraz do oczu. W razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy usunąć żel, obficie spłukując wodą. Ponadto, w okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego (również solarium).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post