Czy zielona herbata może wpływać na bóle wątroby?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Ameliada
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2016, o 10:23

Czy zielona herbata może wpływać na bóle wątroby?

Post autor: Ameliada »

Kilka dni temu kilka/kilkanaście razy piłam bardzo mocny napar z liści zielonej herbaty. Poza ogólnym "zaćmieniem" (senność itp) w ciągu dnia nić nie odczuwałam. Problemy pojawiły się dopiero gdy po powrocie późno w nocy byłam bardzo głodna i nie chciało mi się zrobić nic normalnego (serek, jajka cokolwiek) do jedzenia i wypiłam po raz kolejny mocny napar. Rano obudziłam się z okropnym bólem wątroby (tak wnioskuje po lokalizacji bólu), który utrzymywał się przez + / -2 dni.
Przeglądałam forum i znalazłam link do strony REKLAMA zamieszczonego przez użytkownika REKLAMA był tak artykuł o m.in florze, nie wspomnieli o herbacie, ale wiem że ma sporo fluoru REKLAMA
Możliwe, że nadmiar fluoru zawarty w zielonej herbacie wpłynął na stan mojej wątroby?
Dodam że nigdy wcześniej nie miałam problemów z wątrobą, a zielona herbatę pije kilka razy dziennie. Od tamtego czasu nie przesadzam z ilością liści w filiżance i parze napar z 1-2 łyżeczek. Ww. herbata jest jedyną herbatą jaka spożywam.
dimedicus

Re: Czy zielona herbata może wpływać na bóle wątroby?

Post autor: dimedicus »

Oczywiście i jest to stwierdzone, że zielona herbata w nadmiarze ma negatywny wpływ na nasz organizm,szczególnie na żołądek a wiadomo że przez żołądek dociera do całego organizmu,a te objawy bólowe nie były od wątroby(wątroba ze względu na nieunerwienie czuciowe nie boli) a ten ból z prawej strony wynikał z woreczka żółciowego.Jest to efekt właśnie zielonej herbaty która może w nadmiarze powodować wzmożone wydzielanie kwasów.
Ameliada
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2016, o 10:23

Re: Czy zielona herbata może wpływać na bóle wątroby?

Post autor: Ameliada »

Rozumiem, że nie powinnam obawiać się fluoru zawartego w zielonej herbacie- ból spowodowany był nadmiarem kwasu?
dimedicus

Re: Czy zielona herbata może wpływać na bóle wątroby?

Post autor: dimedicus »

Co do fluoru proszę się nie obawiać.Co do tego bólu tu przyczyn może być wiele więc nie tylko woreczek ale nerki,łapczywe picie,bóle od kręgosłupa,ucisk wątroby.
Może wspomnę.że kiedyś jak tylko zaczęto sprowadzać zwykłą herbatę,traktowano jako lekarstwo i była zalecana na receptę jako lek.Wszystko w nadmiarze szkodzi podobnie jak lekarstwa które mają pomóc a w nadmiarze szkodzą.
Celina89
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2016, o 13:40

Re: Czy zielona herbata może wpływać na bóle wątroby?

Post autor: Celina89 »

Która herbata jest według was najzdrowsza? Ja sobie popijam Earl Grey Liptona, ale słyszałam, że jest wiele herbat, które mają właściwości "lecznicze". Z tego co wiem zielona herbata wpływa pozytywnie na odchudzanie, czerwona podobno odkwasza organizm. Te pogłoski, które widać w internecie są prawdą czy po prostu jest to dobry chwyt marketingowy?!

Znacie może w Warszawie jakąś dobrą herbaciarnie lub sklep z w miarę tanimi herbatami. Lubię rożne herbaty próbować, nawet te najbardziej wymyślne. Korzystałam z REKLAMA lecz już większość herbat spróbowałam i szukam innego źródła "szalonych" herbat. Zależy mi na tym żeby ceny nie były drogie a wiadomo, że za cokolwiek tropikalnego płaci się sporo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post