Łódź: jest podejrzenie, że ta hurtownia wywoziła leki

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Łódź: jest podejrzenie, że ta hurtownia wywoziła leki

Post autor: admin. med. » 17 maja 2016, o 16:55

Hurtownia w jednej z łódzkich hurtowni leków ujawniła bałagan i brud. Szczepionki i insuliny leżały na podłodze. W trakcie kontroli pracownicy hurtowni uciekli z budynku - relacjonuje TOK FM.

Do kontroli jednej z hurtowni znajdujących się w Łodzi pojechała grupa kontrolerów GIF. Okazało się, że pod wskazanym w dokumentacji adresem znajduje się przychodnia. Jej pracowniczka nie była w stanie jednoznacznie powiedzieć, gdzie jest wejście do hurtowni. Inspektorzy musieli obejść budynek i poszukać innych drzwi. W końcu znaleźli i weszli do środka.

Według relacji jednego z kontrolerów, w środku pomieszczenia nie było nikogo. Wyglądało to tak, jakby widząc kontrolę, wszyscy uciekli tylnymi drzwiami z budynku. Okazało się, że hurtownia, która ma spory obrót i dostarcza leki do aptek, ma tylko dwie lodówki, a w jednej ledwie trzy opakowania leku. Reszta, w tym insuliny i szczepionki dla dzieci, leżały na podłodze. Zabezpieczono także kartony, na których widać naklejki z aptek.

Najprawdopodobniej właściciele hurtowni zarejestrowali ją "na papierze" jako przychodnię zdrowia. Przychodnia mogła zamawiać leki na tak zwane "zapotrzebowanie" w aptekach. W rzeczywistości więc mogła uczestniczyć w odwróconym łańcuchu dystrybucji i nielegalnym wywozie leków za granicę.

Czy tak faktycznie było? Wszystko wskazuje na to, że tak, choć oficjalnie tego stwierdzić nie można, bo GIF nie ma prawa kontrolować przychodni i sprawdzać, czy ma leki i co z nimi robi. Tutaj uprawnienia ma wojewoda, ale okazuje się, że o przypadku tej konkretnej przychodni nie ma jakichkolwiek informacji.

Łódzka hurtownia już nie działa. Trwa kompletowanie dokumentów i próba ustalenia tego, gdzie trafiały tak przetrzymywane leki.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post