Tsh 4-latki

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Tsh 4-latki

Post autor: Nataliaaa2 »

Witam,
Wlasnie odebralam wyniki corki. Lekarz stwierdzil (i ja takze), iz corcia ma zbyt duze owlosienie. I dlatego tez zlecil badania i wizyte u endokrynologa, na ktora musimy jeszcze troche poczekac. Dodam jeszcze, że ja chrouje na niedoczynnosc tarczycy i mam tez problemy ginekologiczne z powodu zbyt duzej ilosci hormonow testosteronu.
Corcia rozwija sie znakomicie, ma od urodzenia 97 centyl wedlug wzrostu i 50 wedlug wagi.
Niestety jej
Tsh wynosi 7,34 przy normach 1-6 lat: 0.70-5.97
Ft4 wynosi 21.81 przy normie 12-22
Ft3 lekarz nie zlecil.
Czy moja corka takze ma niedoczynnosc? Czy ta niedoczynnosc moze byc "krotkotrwala" czy genetycznie wrodzona? Czy takie male dzieci musza przyjmowac leki??
CZy to nadmierne owlosienie mozna jakos uspokoic?
Nie wiem zupelnie jak to jest w przypadku tak malych dzieci. Bylam bardzo zaskoczona tym wynikiem...
dimedicus

Re: Tsh 4-latki

Post autor: dimedicus »

Niestety dziecko ma niedoczynność tarczycy i będzie stosować leki do końca życia.
Nataliaaa2 pisze:Czy ta niedoczynnosc moze byc "krotkotrwala"
może być do 2 rż i jeśli w badaniach kontrolnych nie występuje to nie leczy się tu już dziecko jest starsze.
Nataliaaa2 pisze:CZy to nadmierne owlosienie mozna jakos uspokoic?
przyczyna moze być właśnie niedoczynność.Więc musi być leczona niedoczynmność
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Re: Tsh 4-latki

Post autor: Nataliaaa2 »

A czy to nadmierne owlosienie jest tylko z tej niedoczynnosci, czy corka powinna miec zbadane jeszcze inne hormony np. testosteron??
dimedicus

Re: Tsh 4-latki

Post autor: dimedicus »

Nataliaaa2 pisze: czy corka powinna miec zbadane jeszcze inne hormony np. testosteron??
nie tylko ale też androstendionu, prolaktyny i estradiolu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post