Izotek spożywać z czymś tłustym?

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Izotek spożywać z czymś tłustym?

Post autor: Peter88 »

Jak sama wiesz przyjmuje Izotek(Izotretynoina) na trądzik jest to pochodna witaminy A a jak wiemy by lek dobrze sie wchłaniał to muszę lek spożywać z czymś tłustym . Jestem w 7 miesiącu kuracji od początku do tabletki zjadam "gotowane warzywa z gotowaną rybą i sporą ilością masła".
Czy tabletka dobrze się wchłania?
Czy monotonna dieta ma wpływ na efekt końcowy kuracji? Czy tabletka dobrze się wchłania?

Bardzo zależy mi na odpowiedzi .
Dietka

Re: Izotek spożywać z czymś tłustym?

Post autor: Dietka »

Jak dodajesz tłuszcz do jedzenia np masło to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach czyli witamina A się wchłania odpowiednio-tylko popijaj ją przegotowana wodą. Nie zaleca się popijanie leków wodami mineralnymi, sokami, herbatami i kawą.A co do monotonnej diety na pewno nie jest dobra dla organizmu bo nie dostarcza wszystkich mikro i makroelementów. Dlatego należy jeść prawie wszystko ale z umiarem.Tyle jest warzyw i owoców więc jest w czym wybierać. Surówki czy sałatki też można przyrządzać z innych składników. Prawidłowy jadłospis występuje wtedy gdy potrawa nie powtarza się w naszym menu częściej niż 2 tygodnie.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Re: Izotek spożywać z czymś tłustym?

Post autor: Peter88 »

Mam jeszcze jedno pytanie , dotyczące jakiś przykładowych dziennych zestawień jedzenia żeby niczego nie zabrakło w mojej diecie . Nie jem mięsa oraz słodyczy. Nie chce schudnąć tylko zdrowo się odżywiać jak i poprawić stan sowjej cery(trądzik).

ps. Jeśli chodzi o wodę mineralną to niestety popijam nią tabletki od początku kuracji czy to może mieć wpływ na efekt końcowy (przyswajanie leku) ???

Bardzo proszę o odpowedz :) !
Dietka

Re: Izotek spożywać z czymś tłustym?

Post autor: Dietka »

Każdy lek jest inaczej przyswajany u różnych ludzi - chodzi o ogólny stan organizmu ( czy nie ma chorób metabolicznych itp..)niż o popijanie tabletek wodą mineralną czy tez przegotowaną. Aczkolwiek tabletki zaleca się popijać wodą przegotowana ponieważ taka woda nie osłabia działania leku jak woda mineralna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post