Ból pod lewym żebrem,czy wynika po zapaleniu płuc?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
klaudyniastaa
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2016, o 11:04

Ból pod lewym żebrem,czy wynika po zapaleniu płuc?

Post autor: klaudyniastaa »

Witam, mam pewinien problem. Dotyczy on podobnego bólu jaki jest tutaj opisany, pod lewym żebrem, znaczy bardziej jest to ucisk niż ból, nasila się wieczorem kolo 21 w ciągu dnia raczej nie ma po nim śladu, czasem mam wrażenie jakby ten sam ucisk był również pod mostkiem, nie jest to bardzo uciążliwe ale niepokojące, ponieważ dwa dni temu wyszłam ze szpitala, trafiłam tam z trudnościami w chodzeniu, mrowieniem w stopach i niesamowitym bólem gdy chodziłam, jako pierwszą diagnozę stwierdzono zakrzepicę ( ze wzgledu chyba na to, że bralam tabletki antykoncepcyjne )później jednak stwierdzono u mnie zapalenie płuc z oddczynowym zapaleniem stawów ( gdy ustąpił ból w stopach, a ustapił po jednej nocy w szpitalu zaczęło boleć mnie kolano ) i po 6 dniach wypuszczono mnie ze szpitala, a teraz ten ucisk. Może być to związane z zapaleniem płuc? a może jednak to ta zakrzepica? Już nie mam pojęcia, nie mam gorączki ogólnie czuję się dobrze, boli mnie to kolano jedynie. Jestem tez straszym nerwusem i boje sie szpitali i teraz również ciąglę boje się by znów tam nie trafić, nawet bardzo, może to jakieś nerwobóle? prosze o odpowiedź. pozdrawiam
dimedicus

Re: Ból pod lewym żebrem,czy wynika po zapaleniu płuc?

Post autor: dimedicus »

Trudno diagnozować bez badania.Raczej należy sądzić że problemy wynikają ze stanu nerwicowego,stosowanych leków co w konsekwencji doprowadziło do zaburzeń gastrycznych.A może też być ból po zapaleniu płuc.Jeśli te bóle są tępe wskazują na pochodzenie gastryczne a jeśli ostre to z powodu zapalenia.Czy są stosowane jakieś leki.Jak ze stolcem?Stawiam raczej na zaburzenia gastryczne.Czy występuje uczucie duszności w klatce piersiowej,pieczenie?Czy są stosowane jakieś leki(w tym antykoncepcja)dieta,regularność posiłków,rodzaj pracy(siedzący?)stosowane używki(kawa,alkohol,papierosy,mocne herbaty)
klaudyniastaa
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2016, o 11:04

Ból pod lewym żebrem,czy wynika po zapaleniu płuc?

Post autor: klaudyniastaa »

nie umiem określic tego bólu, czy jest tepy czy ostry, jest to uciśk jakby ktoś połozył mi coś cieżkiego w tamtym miejscu. Oddycha mi sie w miare dobrze, czasem występuja duszności, ale chwile późniejn zanikają i jest wporządku. Leki antykoncepcyje odstawiłam na razie, a przyjmuję Rovamycine, dicoflor, syrop wykrztuśny Ambrosol i Artro Protect na stawy. Co do stolca wczoraj cały dzień nie robiłam, natomiast dziś rano tak, nie widzę by były z nim problemy. Odzywiam się tak naprawdę wszystkim, staram się jeść regularnie, jestem uczennicą ale jak na razie do czerwca mam siedzieć w domu, z używek pijam kawę i czasem pale papierosy, przez pójściem do szpitala paliłam nałogowo, ale po wyjściu ograniczylam. Może to być spowodowane papierosami? Chcialam dodać jeszcze, że czasem wyjdaje mi się jakby pobolewała mnie prawa stopa, ale mogą byc to może wyobrażenia, bo wiadomo, że czasem kogoś cos zaboli a ja teraz jestem wyczulona po prostu na wszystko.
dimedicus

Re: Ból pod lewym żebrem,czy wynika po zapaleniu płuc?

Post autor: dimedicus »

Niestety ale przy takich objawach zaburzeń gastrycznych nie zaleca się używek jak również słodyczy,potraw ciężkostrawnych,tłustych,smażonych,pikantnych,ostrych,wzdymających.Powinno się jadać mało ale często(5-6 x dn)Dużo pic (najlepiej wody mineralnej nie gazowanej a nie typu coca czy pepsi)ruch/Preparaty poprawiające perystaltykę jelit oraz na wzdęcia(tzn błonnik w owocach i warzywach) preparaty z apteki to Colon C oraz Espumisan easy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post