Zmiany skórne (na twarzy) a antydepresanty

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Uve
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:47

Zmiany skórne (na twarzy) a antydepresanty

Post autor: Uve »

Witam,

Moje pytanie brzmi następująco. Czy wszelkie antydepresanty wywołują zmiany skórne?a dokładnie problemy z cerą. Obecnie mam podejrzenie trądziku różowatego a leki antydepresyjne podobno zmieniają gospodarkę hormonalną w organizmie. Podczas zaburzeń hormonalnych często nasilały mi się objawy trądziku różowatego, nie jestem pewna jednak jakby się działo po zażywaniu tego rodzaju leków. Uprzejmie proszę o odpowiedź.
dimedicus

Re: Zmiany skórne (na twarzy) a antydepresanty

Post autor: dimedicus »

Niestety,jednym ze skutków stosowania antydepresantów są objawy somatyczne (w tym) zmiany skórne.Zwykle przechodzą po zakończeniu leczenia
Uve
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:47

Re: Zmiany skórne (na twarzy) a antydepresanty

Post autor: Uve »

rozumiem, chciałabym jeszcze dodać, że stwierdzono u mnie jakiś czas temu niedoczynność tarczycy w niewielkim stopniu. Dostałam lek Euthyrox. Brałam przez dwa miesiące(50tabletek) W związku z tym czy jeżeli było w małym stopniu to jest szansa na poprawę po jednorazowym leczeniu? czy do końca życia będę musiała brać tabletki? I czy niedoczynność zwiększa możliwość wystąpienia trądziku różowatego?
sialina
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2016, o 10:42

Re: Zmiany skórne (na twarzy) a antydepresanty

Post autor: sialina »

Uve - a jeśli mogę spytać, to czy chodzisz w tej chwili na jakąś terapię? Jakieś 3 lata temu również leczyłem się farmakologicznie. To co mi pomogło to odpowiednia terapia. nie powiem było bardzo ciężko, ale ostatecznie warto!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post