Wysypka na skórze podobna do ospy testosteron?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Yakul
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2016, o 17:32

Wysypka na skórze podobna do ospy testosteron?

Post autor: Yakul »

Witam
Od ponad tygodnia borykam się z problemem swędzącej wysypki - zdjęcia , lekarz rodzinny stwierdził że to może być alergiczne zapalenie skóry.

Dostałem skierowanie do specjalisty (najbliższy termin to początek lipca, yay!) Dostałem receptę na tabletki i maść przeciwgrzybiczną no i to tyle. Problem w tym że nie mogę nigdzie zobaczyć co to tak naprawdę jest, z początku wyglądało jak ospa/odra/różyczka - małe czerwone kropki, teraz robią się większe i powstają z nich małe strupki. Zaczęło się od karku, później plecy w linii kręgosłupa/łopatek, ramiona, brzuch, teraz mam to nawet na nogach i stopach. Na początku bardziej kłuły niż swędziały, teraz od czasu do czasu dostaje swędzenia ale staram się nad tym panować. Z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Alergii nigdy na nic nie miałem. Możliwa jest taka wysypka ze względu na pryskane pomidory/gruszki albo uczulenie na płyn do kąpieli? Z leków które biorę to euthyrox na niedoczynność tarczycy + testosteron domięśniowo.
Biorę te tabletki na alergię i piję wapno. Bólów głowy czy gorączki nie doświadczyłem na dniach przed dostaniem wysypki więc to chyba eliminuje ryzyko wirusa/bakterii. Po weekendzie zamierzam pójść do dermatologa prywatnie bo wysypka się cały czas rozrasta. Ma postać takich czerwonych grudek ale nie ropnych, takich jak ukąszenie komara które zmienia się w strup.
Dzięki za pomoc czy nakierowanie w tej sprawie bo mam nadzieje że to tylko alergia.
Pozdrawiam.
Załączniki
wysypka-1.jpg
wysypka-2.jpg
wysypka-3.jpg
dimedicus

Re: Wysypka na skórze podobna do ospy/testosteron?

Post autor: dimedicus »

Yakul pisze: alergiczne zapalenie skóry.
być może ale takie zalecenie?
Yakul pisze:Dostałem receptę na tabletki i maść przeciwgrzybiczną no i to tyle
te tabletki to przeciwhistaminowe?
Stosuje pan hormon androgenny (testosteron) a lek ten ze skutków ubocznych może powodować takie objawy,właśnie jak objawy trądziku. Może też to wynikać z alergii ale też zapalenie mieszków włosowych.Bez osobistej wizyty nie można jednoznacznie ocenić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post