Tępy ból z prawej strony !!!

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
dimedicus

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: dimedicus »

TomaszT pisze:Na TK jamy będzie widać kręgosłup lędzwiowy?
Tak
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

Witam, interpretacja wyników zrobiłem w innym laboratorium, i pewne parametry są jakoś nie tak.
Leki jakie biorę Panrazol i na uspokojenie promazin.
Załączniki
2.jpg
2.jpg (78.67 KiB) Przejrzano 2481 razy
1.jpg
1.jpg (155.04 KiB) Przejrzano 2481 razy
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

za 2 dni idę na TK miałem zrobić aktualne wyniki więc zrobiłem.
dimedicus

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: dimedicus »

Jeśli nie liczyć Trójglicerydów (znaczny wzrost) to pozostałe wyniki nie mają specjalnego znaczenia klinicznego.
Można w posiłkach stosować więcej żelaza oraz kwas foliowy ale generalnie poza Trójglicerydami jest dobrze
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

No trójglicerydy ale niewiem jak już je zbić, nie słodzę już kawy herbaty od 2 lat, słodyczy nieraz, alkohol odstawiłem nie potrzebuje, naprawdę sporadycznie, jem codziennie owoce i warzywa, 5 - 6 posiłków dziennie, nie jem fast food, sam robię obiady zróźnicowane a one dalej są wysokie, min. 2 razy w tygodniu ide się styrać na piłkę, większość wolnego czasu spędzam na pracach na dworze. Jakie sposoby domowe bez leków mogą zbić trójglicerydy, bo cholesterol zbiłem ok. 90, ldl ponad 60, hdl trochę niski ale też niewiem od czego.
dimedicus

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: dimedicus »

Proszę sprawdzić w dziale diet czy jest dieta przeciw trójglicerydom (zdaje się że jest)
Maria Malin
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2016, o 11:57

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: Maria Malin »

Wygląda na to, że faktycznie na tomografii powinno być w końcu widać przyczynę bólu kręgosłupa.
Ja byłam na tomografii w Helimedzie w Katowicach, bo na nfz musiałabym czekać tyle, co ty na rehabilitację.
Zadzwoniłam na infolinię, umówiłam wizytę, pojechałam i za trzy dni odebrałam wyniki.
Sprzęt mają super nowoczesny, a obsługa bardzo miła.
Czekam na wieści od Ciebie, co wykazała tomografia.
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

TK zrobiłem już we wtorek odbiorę wyniki, po konsultacji z lekarzem zrobiłem jamę brzuszną i klatkę piersiową, już na wstępie jak powiedziałem o co chodzi powiedział że od kręgosłupa te bóle ale zobaczymy co pokaże tomograf.
dimedicus

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: dimedicus »

Poczekamy
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

Opis badania:
Klatka piersiowa

Badanie wykonano przed i po podaniu środka kontrastowego.

W obu płucach widoczne są pojedyncze, zlokalizowane podopłucnowo drobne śr. do 0,6 cm.
Poza tym płuca zmian nie wykazują.

Narządy śródpiersia przedstawiają się prawidłowo.
Naczyniak śr. 0,9 cm w trzonie kręgu Th8.
Nie stwierdza się obecności znamiennie powiększonych węzłów chłonnych ani innych zmian ogniskowych w częściach kostnych obszaru badania.

KT jamy brzusznej
Witam, wyniki TK:

Badanie wykonano przed im po podaniu środka kontrastowego, w opcji wielofazowej.

Pojedyncza torbiel śr. 1,3 cm podtorebkowo i od przodu w segm. IV wątroby. Poza tym wątroba o prawidłowej gęstości miąższu nie jest powiększona, bez innych zmian ogniskowych.

Stan po cholecystektomii. Przewody żółciowe nie są poszerzone.

pojedyncza torbiel korowa śr. 1,1 cm w lewej nerce. Innych zmian nerki nie wykazują.

Poza tym narządy jamy brzusznej przedstawiają się prawidłowo.
Nie stwierdza się obecności znamiennie powiększonych węzłów chłonnych ani zmian ogniskowych w częściach kostnych obszaru badania.
Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa lędźwiowego.
Cechy dyskopatii na poziomie L5/S1.

Proszę o interpretaję wyniku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post