FOSTEX aerozol inhalacyjny w leczeniu astmy

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

FOSTEX aerozol inhalacyjny w leczeniu astmy

Post autor: admin. med. »

FOSTEX aerozol inhalacyjny

FOSTEX jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwastamtycznym i rozszerzającym oskrzela. Stosowany w leczeniu astmy.

Skład:
dipropionian beklometazonu, fumaran formoterolu (beclometasoni dipropionas, formoteroli fumaras)

Wskazania:
- leczenie objawowe pacjentów z ciężką postacią przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) (wartość FEV1 <50% wartości należnej), a także nawracającymi w przeszłości zaostrzeniami, u których pojawiają się wyraźne objawy choroby pomimo regularnego leczenia długo działającymi lekami rozszerzającymi oskrzela,
- systematyczna terapia astmy wymagające użycia środka złożonego (wziewny kortykosteroid i długo działający ß2-agonista): w przypadku niewystarczającej kontroli dolegliwości schorzenia przy pomocy kortykosteroidów wziewnych oraz podawanego doraźnie szybko działającego ß2-agonisty lub u pacjentów, u których uzyskano odpowiednią kontrolę dolegliwości schorzenia przy pomocy kortykosteroidów wziewnych oraz długo działających ß2-agonistów.

Działanie:
Preparat o charakterze złożonym z dwóch substancji czynnych o odmiennym działaniu. Formoterol to selektywny agonista receptorów ß2-adrenergicznych; wywołuje rozkurcz mięśni gładkich oskrzeli u pacjentów z odwracalnymi obturacyjnymi chorobami dróg oddechowych. Dipropionian beklometazonu jest glikokortykosteroidem stosowanym wziewnie; posiada silne działanie przeciwzapalne w obrębie płuc; jest prolekiem. Równoczesne podawanie dipropionianu beklometazonu i formoterolu wywołuje złagodzenie objawów astmy, poprawę czynności płuc oraz zmniejszenie częstości występowania zaostrzeń choroby. Działanie zachodzi w ciągu 1-3 min i utrzymuje się przez 12 h po podaniu pojedynczej dawki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na dipropionian beklometazonu, dwuwodny fumaran formoterolu i (lub) na którąkolwiek z substancji pomocniczych

Dawkowanie Fostex:
Wziewnie. Należy ustalić indywidualne dawkowanie odpowiednie do stanu pacjenta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post