Czy mam skoliozę? Bark wysunięty do przodu.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
nokix88
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2016, o 11:16

Czy mam skoliozę? Bark wysunięty do przodu.

Post autor: nokix88 »

Od niedawna zacząłem się interesować swoją postawą. Otóż jeden z moich barków jest wysunięty bardziej do przodu. Nie jest to zbytnio widoczne, tylko po przejechaniu prostą dłonią czuć, że coś wystaje.
Martwi mnie fakt, że mogę mieć skoliozę, ponieważ trenuje trójbój siłowy od jakiegoś czasu, a rezygnować z tego bardzo bym nie chciał.
Gdy stoję "napięty" i "na luzie" nie widzę skrzywienia typowego dla skoliozy. Jedynie co, ale jest to prawie niezauważalne, biodro przeciwne do strony tego barku jest minimalnie bardziej "pełne", to drugie minimalnie wklęsłe. Oczywiście mogę trochę przesadzać, bo naprawdę nie manprawie tego widać. Kilka osób, których prosiłem o opinię, mówiło to samo, że nie widzą żadnych skrzywień.
Przejechali palcem po kręgosłupie, wg ich opinii prosty. Nie ma tej charakterystycznej litery "S".
Zrobiłem takie coś tylko zamiast tego przyrządu położyłem książkę, jest prosto, na pewno nie mam czegoś takiego jak na zdjęciu.
Od czasu do czasu czuję ból w okolicach lędźwiowych, ale podejrzewam, że jest to od podnoszenia ciężarów.
Naprawdę nie mam jak zamieścić zdjęcia, dlatego postarałem się opisać to najdokładniej jak potrafiłem.
Czy z tego opisu można wywnioskować skoliozę? Byłbym wdzięczny, za jakiekolwiek informację.
Meneus

Re: Czy mam skoliozę? Bark wysunięty do przodu.

Post autor: Meneus »

Głównymi wyznacznikami skoliozy w badaniu są:
- nierówne ustawienie barków w linii poziomej
- nierówne ustawienie łopatek
- nierówne ustawienie kolców biodrowych (takie widoczne wgłębienia nad pośladkami)
- asymetryczne ustawienie trójkątów talii (stojąc prosto rozluźniony z rękami opuszczonymi ewentualne prześwity pomiędzy rękami a talią powinny być jednakowe)

Jeżeli lekarz zauważy którąś z wymienionych nieprawidłowości powinien skierować na badanie rtg aby ocenić ewentualny stopień skoliozy.
Bóle kręgosłupa lędźwiowego mogą być wynikiem przeciążeń albo początków dyskopatii, to również należy do oceny przez lekarza.
Tu polecam wizytę nie u neurologa czy ortopedy (tamci prawdopodobnie zbagatelizują problem przepisując tabletki przeciwbólowe) tylko do poradni rehabilitacji lub wad postawy o ile taka jest w twoim mieście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post