Wrzody w układzie pokarmowym,jakie badania?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Polaalicja
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2016, o 17:36

Wrzody w układzie pokarmowym,jakie badania?

Post autor: Polaalicja »

Jakie badania się robi żeby zdiagnozować wrzody?
Aleksandra30
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2016, o 09:03

Re: Wrzody w układzie pokarmowym,jakie badania?

Post autor: Aleksandra30 »

W ogóle to dziwne pytanie, przecież jak pójdziesz do lekarza to Ci dokładnie powie jakie badania powinnaś zrobić, a jak nie powie, to idziesz do laboratorium i mówisz, że chcesz zbadać to i to, płacisz i Ci zrobią takie badania, jakich potrzebujesz, nawet jak nie znasz ich fachowego nazewnictwa. Inne badania będą w temacie dwunastnica wrzody, a inne na wrzody żoładka itd.
Do lekarza sio;)
drqui
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2016, o 10:19

Re: Wrzody w układzie pokarmowym,jakie badania?

Post autor: drqui »

Obowiązkowo gastroskopię.
AgnieszkaWro
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2016, o 15:43

Re: Wrzody w układzie pokarmowym,jakie badania?

Post autor: AgnieszkaWro »

Dokładnie, powinnaś takie badania skonsultować z lekarzem, on zleci te właściwe.
Pamiętaj jednak, że na wiele badań będziesz pewnie musiała poczekać, bo na nfz terminy są kosmicznie długie.
Ja tak miałam z rezonansem, gdyby nie decyzja, że zrobię go w Helimedzie w Katowicach to pewnie do dziś nie maiłabym wyników.
Zarejestrowałam się tam jednak bardzo szybko, badanie wykonano mi niemal od razu po rejestracji, a wyniki odebrałam kolejnego dnia.
W ogóle - wszystkie badania to stres dla pacjenta, zawsze boimy się wyników i diagnozy - dlatego denerwujący jest fakt, że publiczna opieka zdrowotna skazuje nas dodatkowo na stres stania w kolejce i niepewny termin.
Póki co jednak, dowiedz się, jakie musisz wykonać badania, bo to najistotniejsze.
AgnieszkaWro
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2016, o 15:43

Re: Wrzody w układzie pokarmowym,jakie badania?

Post autor: AgnieszkaWro »

Ja na problemy ze snem stosowałam forsen z melatoniną. To nawet nie lek, tylko ziołowy specyfik ale działa na mnie bardzo szybko. Nie tylko zasypiam po 30 minutach od jego połknięcia, ale również znacznie lepiej się czuję. Jestem spokojna i wyciszona, nie reaguję nerwowo nawet w trudnych sytuacjach, więc mam o nim jak najlepsze zdanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post