Rehabilitacja po złamaniu dwukostkowym

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Olafek
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:04

Rehabilitacja po złamaniu dwukostkowym

Post autor: Olafek »

Witam,
Chciałabym dowiedzieć się jaki będzie szacowany czas rehabilitacji oraz powrotu do sprawności w przypadku złamania dwukostkowego.
Diagnoza: Złamanie kostki bocznej i krawędzi tylnej piszczeli. Byłam kwalifikowana do zabiegu, jednak na szczęście Pan ordynator postanowił mi nogę nastawić. Minął ponad tydzień, byłam na kontroli, na której stwierdzono, że wszystko idzie w dobrym kierunku (tzn nie ma żadnego przemieszczenia). Niestety niewiele się dowiedziałam, ponieważ kazano mi przyjść za kolejne 5 tygodni na zdjęcie gipsu :D Oczywiście planuję w ciągu najbliższych dwóch tygodni skonsultować się prywatnie najlepiej z Panem Doktorem, który mnie nastawiał (lekarz sportowy, z tego co słyszałam ma opinie bardzo dobrego specjalisty), wtedy też dowiem się więcej. Jednakże chciałabym zapytyać (może ktoś ma podobne doświadczenia ?) jak długo będę dochodzić do siebie, chociażby tak, żebym mogła poruszać się bez kul? Nie mówię o powrocie do pełnej sprawności, bo zdaję sobię sprawę, że czeka mnie długa rehabilitacja. Jestem młoda, mam 21 lat i chciałabym chociaż na tydzień wyjechać gdzieś na wakacje, bez stabilizatora, a już napewno bez gipsu. Dodam też, że włączyłam sobie małą suplementację, biorę witaminę D3 i wapń w tabletkach, oraz piję ekstrakt z MUMIO.
Z góry dziękuję :)
dimedicus

Re: Rehabilitacja po złamaniu dwukostkowym

Post autor: dimedicus »

Wszystko zależy od badania kontrolnego po zdjęciu gipsu,jeśli będzie dobrze,to ok 4 tygodni rehabilitacji i powinno już być dobrze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post