Przewracanie sie z boku na bok,nadpobudliwość,agresja

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
zaklopotana19
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2015, o 16:33

Przewracanie sie z boku na bok,nadpobudliwość,agresja

Post autor: zaklopotana19 »

Witam! Mam wielki problem, a wlasciwie nie ja tylko moja kuzynka... Proszę o wyrozumiałość, ponieważ ten przypadek jest dośc dziwny. Nie pisze tego wcale dla żartu.
Od urodzenia moja kuzynka byla przyzwyczajona do tzw. "lulania", tzn przewracania sie z boku na bok w kołysce, gdyż jej rodzice byli zapracowani to ona wzmogla w sobie wysilek i sama sie zaczęła tak "bujać' Ma dziś 14 lat i nadal sprawia jej to przyjemność. Możę spędzać czas w taki sposób przez parę godzin nie odczuwając przy tym żadnego zmęczenia. Gdy nie ma czasu lub nie moze sie polulac jest rozdrażniona i wszystko ją deberwuje. Dodam,że lula się przy głośnej muzyce. Na codzień jest nadpobudliwa, nieuczynna i w szkole ma trudności w nauce.Boi sie również przyznać do swoich słabości lęków. Występują u niej objawy agresji w nerwowych dla niej przypadkach. Proszę o wyrażenie opinii na ten temat i moze ujawnienia podobnego przypadku, jeśli ktoś sie z nim spotkal. z Góry dziękuję.
carboczar

Re: Przewracanie sie z boku na bok,nadpobudliwość,agresja

Post autor: carboczar »

Podstawowa sprawa na podstawie tylko takiej wiedzy nie można mówić o zachowaniach i dlaczego takie zachowanie występują.Jest potrzebny szerszy wywiad,szczególnie z otoczeniem nastolatki>Objawy nie są jednoznaczne,i mogą wskazywać na autentyzm,neurotyczność,gdzie dużą rolę w etiologii ma wychowanie dziecka(nieprawidłowe wychowanie przez rodziców) oraz szkoła.Brak możliwości zaspokojenia w pełni naturalnych potrzeb psychicznych w domu, poczucie zagrożenia, tłumienie uczuć powodują u nastolatki omawiane zaburzenia emocjonalne.Dochodzi wówczas do zwiększenia się uczucia lęku i niepokoju, to jest do rozwoju nerwic z ujawnieniem się objawów nerwicowych, za pomocą których nastolatka usiłuje opanować narastający lęk.Wówczas ucieka się w jej mniemaniu do typowych nawykowych zachowa a które w jej mniemaniu zapewniają poczucie bezpieczeństwa.Określić to można jako nadpobudliwość ruchowa.Przeżywania przez nie sytuacji konfliktowej lub sytuacji trudnej, w której nie potrafią sprostać różnym wymaganiom.U nastolatki mogą może występować nerwica lękowa jako zaburzenia emocjonalne symptomatyczne i tu stopnie nasilenia mogą być u dzieci-nastolatków różne poprzez właśnie zachowania jak fobia czy nawet głębsze stany lękowe.Wszystkie opisane zachowania mieszczą się właśnie w tej grupie i mogą to być objawy gniewu,nadpobudliwość,rożnego rodzaju zaburzenia(np gastrycznym,urologicznym itd)Stan taki jest biologicznie uzasadniony gdyż nastolatka ucieka się właśnie do takiej formy jak to określono ""lulanie""Nie chcę się rozpisywać ale takie stany(nie są żadną nowością dla specjalisty) leczy się skutecznie,jednak wymagają kontaktu z psychologiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post