Guz jajnika

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
Guzjajnika
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2016, o 02:19

Guz jajnika

Post autor: Guzjajnika »

Witam serdecznie. Od kilku lat mam torbiel na jajniku i endometrium. Jestem pod stałą opieką ginekologa ale dzisiaj odebrałam markery i wyniki sa podwyższone. Mianowicie HE4 (ROMA) wynosi 72.45 a CA125(ROMA) to 30.5. Dostałam skierowanie do onkologa ale zanim się z nim skontaktuje chciałabym już coś wiedzieć ponieważ sie bardzo nie pokoje. Czy na tych podstawach można już stwietdzić czy to na pewno rak i czy jest on złośliwy?
Bardzo proszę o odpowiedź
dimedicus

Re: Guz jajnika

Post autor: dimedicus »

Guzjajnika pisze:Czy na tych podstawach można już stwietdzić czy to na pewno rak i czy jest on złośliwy?
Test Roma określ tylko ryzyko wystąpienia raka jajnika a nie określa czy to jest już rak, w pani przypadku to ryzyko jest bardzo wysokie,dlatego skierowano do onkologa. Apodany wynik wskazuje na stan nowotworowy. Dla pełnej znajomości i oceny wskazane jest znać pozostałe badania(USG,RM lub TK) pewność daje pobranie materiału do badań histo-pato,wówczas będzie można ocenić z czym mamy do czynienia,ocenę klasyfikacji oraz rokowania.
Guzjajnika
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2016, o 02:19

Re: Guz jajnika

Post autor: Guzjajnika »

Skoro wynik wskazuje stan nowotworowy to nie to samo ze jest juz pewne ze mam raka?
dimedicus

Re: Guz jajnika

Post autor: dimedicus »

Pewności 100% nie ma
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post