Czy mozna oddać krew przy braku połowy tarczycy i stosowania

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
annnan
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2016, o 06:46

Czy mozna oddać krew przy braku połowy tarczycy i stosowania

Post autor: annnan »

2 miesiące temu zarejestrowałam się w bazie DKMS, a ostatnio myślę nad oddaniem krwi. W internecie wyczytałam, że nie mam przeciwwskazań, ale wolałabym jednak zapytać ekspertów, ponieważ nie mam połowy tarczycy, biorę Euthyrox N100, od 5 r.ż mam migreny, aktualnie biorę flunarizinum, ale podejrzewam od jutra to się zmieni
4 października 2015 miałam artroskopię kolana, oraz mam niedociśnienie. Chciałabym sie dowiedzieć, czy w ogóle jest sens zaczynać te badania, czy mogę pomimo zażywania leków oddać krew.
Meneus

Re: Czy mozna oddać krew przy braku połowy tarczycy i stosow

Post autor: Meneus »

aktywne, przewlekłe lub nawracające poważne choroby narządów dokrewnych (np. tarczyca) uniemożliwiają bycie krwiodawcą, jeżeli niedociśnienie jest wynikiem niewydolności układu krążeniowego to również jest przeciwwskazaniem.
annnan
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2016, o 06:46

Czy mozna oddać krew przy braku połowy tarczycy i stosowania

Post autor: annnan »

Z tarczycą mam spokój, nie mam więcej guzów, wszystkie hormony mam w normie, z układem krwionośnym też mam wszystko ok, jak mi powiedziano 'taka moja uroda, ze mam niskie ciśnienie'
panda32
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2016, o 09:39

Re: Czy mozna oddać krew przy braku połowy tarczycy i stosow

Post autor: panda32 »

U mnie było tak.Zawsze chciałem oddać krew.No i stało się.Najpierw została pobrana próbka czy hemoglobina jest wysoka.Wyszło bardzo dobrze,więc oddałem w kilka minut,po jakiś 300 ml zrobiłem się słaby,itp itd.Dostałem herbatę.Poleżałem,pochodziłem.Nino osłabienia poczułem mega siłę.W tym dniu byłem w domu, bo max osłabienie.Za 2 tygodnie zrobię to znowu.Nie robiłem tego dla czekolad.Nie dostałem żadnych wyników na papierze.A książeczkę dostane przy 2 razie.A czekolady są dobre na humor
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post