Problemy opieki nad chorym przewlekle

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Problemy opieki nad chorym przewlekle

Post autor: admin. med. »

Problemy opieki nad chorym przewlekle to wielotematyczne opracowanie związane z analizą stanów emocjonalnych, jak i adaptacją pacjenta do gorszej jakości życia w wybranych chorobach przewlekłych.
W pracy wyodrębniono podrozdziały związane z chorobami ośrodkowego układu nerwowego, schorzeniami układu krążenia, przebytymi urazami, chorobami nowotworowymi oraz cukrzycą i przewlekłymi chorobami układu oddechowego. Dokonano omówienia ograniczeń fizycznych i psychicznych u pacjentów po amputacjach kończyn. Ograniczenia ruchowe u pacjentów są przyczyną stresu, który negatywnie oddziaływuje na procesy odpornościowe organizmu oraz jest przyczyną zaburzeń krążeniowo-oddechowych. Istotnym zagadnieniem u przewlekle chorych jest adaptacja organizmu do stanu ograniczenia ruchomości zmniejszająca wydolność szeregu układów i prowadząca do schorzeń następczych. Istotnym zagadnieniem są przewlekłe choroby sercowo-naczyniowe. Ważne jest również dokonanie analizy jakości życia pacjentów po kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej i dokonanie analizy rozwoju chorób układu krążenia. W rozdziale dotyczącym schorzeń ośrodkowego układu nerwowego omówiono rolę pielęgniarki w opiece nad chorymi z bólem przewlekłym czy udarem krwotocznym mózgu. Poruszony został problem bezdechu sennego czy postępowania w POCHP oraz opieki nad chorym z astmą oskrzelową.
Podjęte przez autorów tematy są aktualne i wychodzą naprzeciw narastającemu problemowi jakości życia i opieki nad chorym przewlekle.
Na szczególne podkreślenie zasługuje forma monografii stanowiąca kompendium najnowszej wiedzy pielęgniarskiej dotyczącej postępowania w zróżnicowanych chorobach przewlekłych.
Załączniki
problemy-opieki.jpg
problemy-opieki.jpg (2.58 KiB) Przejrzano 721 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post